Firmy budú môcť testovať zamestnancov. Aké sú podmienky?

Firmy, ktoré zamestnávajú viac ako 4 000 zamestnancov, ich budú môcť testovať vo vlastnej réžii. Štát im na účely hromadného firemného testovania poskytne antigénové testy, certifikáty a príslušníka Ozbrojených síl SR, ktorý bude na priebeh testovania dohliadať.

Firmy majú čas na prihlásenie len do utorka do 12.00. So žiadosťou sa treba prihlásiť na michal.krizan@mod.gov.sk .

Predpokladom testovania vo vlastnej réžii je schopnosť firiem zabezpečiť odborný zdravotnícky a administratívny personál. Rovnako, ako v prípade odberových miest celoplošného testovania, platí, že odberové miesta firiem musia spĺňať všetky podmienky stanovené Regionálnym úradom verejného zdravotníctva.

Ďalšou podmienkou je, aby testovanie v rámci firiem prebehlo v termínoch kopírujúcich celoplošné testovania obyvateľov SR a aby boli výsledky testovania poskytnuté Národnému centru zdravotníckych informácií. Rezort obrany pripravil pre firmy so záujmom o testovanie vo vlastnej réžii manuál, ktorý je k dispozícii na www.somzodpovedny.sk/pre-firmy.

Možnosť testovať vo vlastnej réžii budú maž tiež nemocnice, polikliniky a ďalší poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. V tomto prípade je podmienkou prístup testujúceho subjektu do Národného centra zdravotníckych informácií a tiež nesfalšovateľné certifikáty.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá