Na krízovom štábe sa črtá dohoda, prezradil Sulík v parlamente

Na krízovom štábe sa črtá dohoda, prezradil Sulík v parlamente
Zdroj foto: SITA/Úrad vlády SR
Dohoda, ktorá sa práve črtá na ústrednom krízovom štábe, nemusí byť až tak veľmi boľavá. Počas hodiny otázok v parlamente to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík, ktorý v pléne zastupoval premiéra Igora Matoviča.

Treba podľa neho dbať na to, aby sme zbytočne neposielali firmy do krachu. "Viac vám v tomto momente nemôžem povedať, lebo rokovania ešte stále prebiehajú," dodal s tým, že závery rokovaní oznámia predstavitelia vlády a štábu spoločne.

Pandemická komisia, ktorá zasadala v stredu, sa zhodla na tom, že Slovensko by malo mať kombináciu oboch opatrení, teda miernejšieho lockdownu a celoplošného testovania. Krízový štáb teraz rozhoduje o ďalšom postupe.

Sulík tiež skonštatoval, že je mu veľmi ľúto, ak pri karanténe ľudí prichádzajúcich zo zahraničia dochádzalo k nedôstojným podmienkam. Ak by sme si celé leto zachovali karanténu pri vstupe na Slovensko, alebo mali povinné testovanie pri vstupe do krajiny, nemuseli sme mať teraz podľa Sulíka tak veľké problémy.

"Neviem úplne presne, prečo minister zdravotníctva nezverejní všetky čísla, ale videli sme ich dnes na krízovom štábe a verte mi, tie čísla sú desivé," dodal.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá