Je kríza. Doručovanie poštových zásielok obmedzia, rozhodla vláda

Je kríza. Doručovanie poštových zásielok obmedzia, rozhodla vláda
Zdroj foto: TASR/Pavol Zachar (ilu)
Doručovanie poštových zásielok Slovenskou poštou bude počas núdzového stavu obmedzené. Vyplýva to z návrhu novely nariadenia vlády na vykonanie niektorých opatrení hospodárskej mobilizácie v súvislosti s vyhlásením núdzového stavu na zabezpečenie riešenia druhej vlny pandémie nového koronavírusu, ktoré schválil kabinet Igora Matoviča. Dôvodom prijatej novely je snaha o obmedzenie možností šírenia nákazy.

"Návrh nariadenia vlády je reakciou na krízovú situáciu v súvislosti s ochorením COVID-19, ktorá si vyžaduje úpravu podmienok vyberania a distribúcie poštových zásielok odchylne od ustanovení zákona o poštových službách," uviedlo ministerstvo hospodárstva v dôvodovej správe k schválenému materiálu.

Hovorkyňa rezortu hospodárstva Katarína Matejková spresnila, že sa na základe skúseností z prvej vlny pandémie bude zmena týkať najmä zabezpečenia bezkontaktného doručovania zásielok.

Vláda v aktuálne platnom nariadení na vykonanie hospodárskej mobilizácie formálne upravila aj názov dokumentu, podľa ktorého sa realizuje financovanie karanténnych opatrení. Po novom sa bude financovanie riadiť usmernením generálneho riaditeľa sekcie krízového riadenia Ministerstva vnútra SR, keďže ministerstvo prehodnotilo názov spracovaného dokumentu.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá