Hlasovanie o potratoch presunuli, rozhodnú na ďalšej schôdzi

Aktualizované:
O zmenách v potratovej legislatíve sa na 12. schôdzi národnej rady hlasovať nebude. Poslanci v stredu ráno hlasovaním rozhodli, že aktuálnu 12. schôdzu ukončia a novelu zákona o zdravotnej starostlivosti upravujúcu oblasť potratov presunú na ďalšiu.

Presunúť tento bod programu navrhol podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) po tom, čo aj v stredu ráno pokračovala obštrukcia niektorých poslancov pri hlasovaní o novele.

Opakoval sa scenár z večerného utorkového hlasovania, keď viacerí koaliční i opoziční poslanci pri rozhodovaní vytiahli svoje hlasovacie karty. Plénum preto nebolo uznášaniaschopné a nemohlo v hlasovaní pokračovať. Po opakovaných obštrukciách preto Šeliga večer prerušil rokovanie a hlasovanie presunul na stredu ráno.

Novela zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorá má upraviť oblasť potratov, je v druhom čítaní, poslanci mali teda definitívne rozhodnúť, či legislatívu schvália alebo nie. Hlasovať mali zároveň o pozmeňujúcich návrhoch, ktoré predložili predkladateľka návrhu Anna Záborská (OĽANO) i šéfka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková (SaS).

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá