Príbor nesmie byť dostupný. Spresnili pokyny pre taxi i prevádzky

TA3 TASR
28.8.2020 18:10

Úrad verejného zdravotníctva spresnil opatrenia proti pandémii a povinnosti, ktoré budú mať od začiatku septembra majitelia prevádzok. Opatrenie sa po novom vzťahuje na všetky prevádzky, pričom doteraz sa vzťahovalo na maloobchod a prevádzky poskytujúce služby.

Príbor nesmie byť dostupný. Spresnili pokyny pre taxi i prevádzky
TASR/Ján Krošlák (ilu)

Okrem pravidelnej dezinfekcie, vetrania a obmedzenia počtu zákazníkov bude napríklad povinné nosenie rúška aj vo vonkajších priestoroch prevádzok, informovala hovorkyňa ÚVZ Daša Račková. Za rizikové prevádzky označila Račková okrem iných aj akvaparky a kúpaliská.

"Obmedzuje sa maximálna návštevnosť akvaparkov a kúpalísk na 1000 osôb v jednom okamihu," uviedla. "Treba zohľadniť fakt, že na kúpaliskách a v akvaparkoch nie je povinnosť nosiť rúška a blíži sa obdobie zvýšeného výskytu respiračných infektov. Vzhľadom na to, že sa prikročilo k obmedzeniu maximálneho počtu ľudí na hromadných podujatiach na 1000 osôb v jednom okamihu, rovnaká hranica sa určila aj pre akvaparky a kúpaliská," uviedla Račková.

V prevádzkach verejného stravovania zákazníci pri konzumácii nemusia mať rúško, no prevádzkovatelia musia napríklad dezinfikovať stoly a dotykové plochy po každom zákazníkovi. Príbor nesmie byť voľne dostupný, ale ho musí obsluha priniesť k jedlu zabalený do papierovej servítky.

V taxislužbách odporúča ÚVZ cestujúcim sedieť na zadnom sedadle a odporúčaním je zatiaľ aj oddelenie priestoru vodiča od priestoru pre pasažiera. Vodič musí vydezinfikovať priestor pre zákazníkov po každom klientovi. Podobne musia po každom klientovi dezinfikovať priestory aj prevádzky starostlivosti o ľudské telo. Tie si musia okrem iného upraviť časový harmonogram tak, aby medzi jednotlivými zákazníkmi bol vždy priestor na upratanie a dezinfekciu pracovného miesta.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok