KDH má nového šéfa. Úprimne gratulujem, reaguje Matovič

22.8.2020 13:53

Mimoparlamentné Kresťanskodemokratické hnutie povedie Milan Majerský. Nového predsedu KDH podporilo v tajnom hlasovaní 287 delegátov snemu v Ružomberku. Doterajší podpredseda bol jediným kandidátom na predsednícky post.

"KDH chce byť hodnovernou politickou stranou, ktorá bude ponúkať svoje riešenia predovšetkým pre kresťanov, pre konzervatívcov, ale nielen pre nich. Chceme tu byť pre všetkých obyvateľov Slovenska. Chceme, aby KDH bolo stranou odborníkov, chceme zvládnuť najbližšie výzvy, či už sú to regionálne alebo komunálne voľby. A, samozrejme, chceme stranu spoločne pripraviť na najbližšie parlamentné voľby," povedal bezprostredne po zvolení nový predseda hnutia.

Na sneme bolo prítomných 326 delegátov, ktorí odovzdali 318 platných hlasov. Kandidatúru na predsednícku stoličku oficiálne oznámil iba šéf Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský. Predchádzajúci predseda hnutia Alojz Hlina sa vzdal vedenia k 2. marcu po výsledku KDH v parlamentných voľbách. Hnutie sa opäť nedostalo do parlamentu, získalo 4,65 percenta hlasov. Následne ho dočasne viedol jeho podpredseda Pavol Zajac.

Gratuláciu Milanovi Majerskému k sobotňajšiemu zvoleniu za nového predsedu KDH poslal prostredníctvom sociálnej siete aj predseda vlády SR a líder OĽANO Igor Matovič. "Verím, že Milan Majerský bude pre KDH správnou voľbou v neľahkých časoch," uviedol premiér na svojom profile.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok