Interu nepomohol ani rýchly gól, EL opäť ovládla Sevilla

21.8.2020 23:47

Futbalisti FC Sevilla získali trofej v Európskej lige UEFA 2019/2020. Vo finále v Kolíne nad Rýnom zdolali Inter Miláno 3:2. Slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar presedel celý duel na lavičke náhradníkov zdolaného mužstva.

Už v 5. minúte otvoril skóre milánsky Romelu Lukaku z jedenástky. Dal najrýchlejší finálový gól v ére EL, skóroval v jedenástich dueloch tejto súťaže za sebou, čo je najdlhšia séria v histórii Pohára UEFA/EL. Potom sa dvojgólovým hrdinom Sevilly stal Luuk de Jong a za Inter vyrovnal na polčasové skóre Diego Godin. Rozhodujúci okamih prišiel v 74. minúte, keď upravil na 3:2 Diego Carlos po smolnom zákroku Lukakua.

Sevilla je rekordér druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže (predtým Pohár UEFA), keď na triumf premenila po rokoch 2006, 2007, 2014, 2015 a 2016 aj šiestu finálovú účasť. Inter vyhral Pohár UEFA trikrát v rokoch 1991, 1994 a 1998.

FC Sevilla - Inter Miláno 3:2 (2:2)

Góly: 12. a 33. De Jong, 74. Diego Carlos - 5. Lukaku (z 11 m), 36. Godin. Rozhodovali: Makkelie - Diks, Steegstra (všetci Hol.), ŽK: Diego Carlos, Banega - Conte (tréner), Barella, Bastoni, Gagliardini, bez divákov.

Sevilla: Bounou - Navas, Kounde, Diego Carlos (86. Gudelj), Reguilon - Jordan, Fernando, Banega - Ocampos (71. Munir), De Jong (85. En-Nesyri), Suso (78. Vazquez)

Inter: Handanovič - Godin (90. Candreva), De Vrij, Bastoni - D'Ambrosio (78. Moses), Barella, Brozovič, Gagliardini (78. Eriksen), Young - Lukaku, Martinez (78. Sanchez) /Milan Škriniar bol na lavičke náhradníkov/