Polícia ukázala, čo našli u Rogela a ostatných pri akcii Šašovia

Aktualizované:
Maľba príslušníka SS, ktorý sa tvárou nápadne podobá na jedného z obvinených. Aj to našli policajti počas akcie Šašovia, ktorá sa zameriavala na extrémistov. Zadržali a obvinili po nej aj známe mená - okrem iného aj herca a speváka Rastislava Rogela, ktorý je považovaný za ikonu ultrapravicovej scény na Slovensku. Pozrite si, čo policajti objavili.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v stredu vo večerných hodinách na Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici návrh na vzatie do väzby troch obvinených členov extrémistickej skupiny. Informovala o tom hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Ide o herca a speváka extrémistickej hudobnej skupiny Krátky proces Rastislava Rogela a ďalších členov skupiny Karola P. a Tomáša F. Polícia ich zadržala v rámci akcie Šašovia, ktorá prebehla v utorok. Sú obvinení zo zločinu výroby extrémistických materiálov. Mali sa podieľať na výrobe hudobných albumov s extrémistickou tematikou.

Sudca ŠTS pre prípravné konanie, pracovisko Banská Bystrica, bude o návrhu prokurátora ÚŠP rozhodovať vo štvrtok o 15.00 h. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. V prípade je obvinených dovedna deväť osôb. Z toho osem občanov SR a jeden občan Českej republiky. Na Slovensku bolo zadržaných osem osôb, päť prepustil vyšetrovateľ so súhlasom prokurátora na slobodu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá