Odsúdený a šikanovaný? Kto bol Ivan, ktorý vraždil vo Vrútkach

Aktualizované:
V súvislosti s útočníkom, ktorý vo štvrtok vo Vrútkach zabil jedného človeka a ďalších zranil, sa vynárajú viaceré pochybnosti. Súvisia aj s jeho trestnou činnosťou.

Rómskej národnosti nebol

Martinčan, ktorého po útoku vo štvrtok 11. júna na škole vo Vrútkach zastrelila polícia, bol v minulosti obvinený pre trestný čin nebezpečného vyhrážania. Ako ďalej na sociálnej sieti uvádza Policajný zbor SR, dôvodom bolo, že sa v decembri 2019 nožom vyhrážal vlakvedúcej a výpravcovi.

„Deň po vyhrážkach polícia ukončila skrátené vyšetrovanie v super rýchlom konaní návrhom na podanie obžaloby. Muž na výsluchu pôsobil ticho, vyrovnane, uvoľnene, svoje konanie považoval za srandu, nevykazoval znaky agresívneho správania, policajnej hliadke sa dobrovoľne vzdal, pri výsluchu spolupracoval, občas sa pousmial," uvádza polícia s tým, že muž bol v minulosti tiež pokutovaný sumou 10 eur za fajčenie v priestoroch vlakovej stanice. Zároveň vyvracia informáciu zdieľanú na sociálnych sieťach, že 22-ročný muž bol rómskej národnosti.

Masové šírenie dezinformácií

„Uvedené informácie sme zverejnili nad rámec našich povinností a zvyklostí, avšak toto zverejnenie považujeme za verejný záujem, keďže sú masovo šírené dezinformácie, ktorých jediným cieľom je vyvolanie nenávisti, čo by mohlo mať za následok agresívne fyzické útoky voči istej skupine osôb, čo mu chceme takýmto proaktívnym prístupom eliminovať," zdôrazňuje v tejto súvislosti polícia.

Na Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach usmrtil vo štvrtok 11. júna 22-ročný Martinčan zástupcu školy a zranil ďalšie tri osoby. Pri zásahu, po ktorom prišiel útočník o život, boli zranení aj dvaja policajti. Tí boli aj s ranenou riaditeľkou školy a dvomi žiakmi prevezení do martinskej nemocnice, všetci sú mimo ohrozenia života. Motív útoku nateraz nie je známy.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá