Zomrel 112-ročný Bob Weighton, bol najstarším mužom na svete

Zomrel 112-ročný Bob Weighton, bol najstarším mužom na svete
Zdroj foto: SITA/Jozef Jakubčo
Najstarší muž na svete, podľa organizácie Guinnessove svetové rekordy, zomrel v Británii na rakovinu vo veku 112 rokov. Správu potvrdila jeho rodina, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra AFP.

Bob Weighton, bývalý učiteľ a inžinier zo stredoanglického grófstva Hampshire, zomrel vo štvrtok ráno doma a "pokojne" v spánku, dodala rodina. Weighton dostal titul najstarší muž na svete vo februári - po úmrtí predchádzajúceho držiteľa Čitecu Watanabeho z Japonska. "Rodina Weightonovcov s veľkým smútkom oznamuje smrť nášho milovaného Boba Weightona," napísali príbuzní v oznámení pre britskú domácu tlačovú agentúru Press Association.

"Bol pre nás všetkých vzorom, žil svoj život tak, že sa zaujímal a spájal so všetkými typmi ľudí po celom svete. Mal mnoho, mnoho priateľstiev a čítal a rozprával sa o politike, teológii, ekológii a ďalších oblastiach až do svojej smrti. Veľmi sa zaujímal o životné prostredie," dodala rodina. Príbuzní uviedli, že sú vďační za to, že Weighton bol "až do úplného konca" duchaplným, milým, bystrým, informovaným človekom a zábavným spoločníkom. Narodil sa 29. marca 1908 v grófstve Yorkshire na severe Anglicka a bol jedným zo siedmich detí. Zostali po ňom tri deti, desať vnúčat a 25 pravnúčat.

Za najstaršieho muža na svete ho uznali po tom, čo konzultant Guinnessových svetových rekordov pre gerontológiu Robert Young podrobne preskúmal dôkazy o Weightonovom narodení - po smrti Japonca Watanabeho zo začiatku tohto roka. Juhoafričan Fredie Blom vyhlasuje, že tento mesiac oslávil 116. narodeniny, ale jeho vek ešte organizácia Guinnessove svetové rekordy nepreverila.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá