Dopravný podnik zavádza obmedzenia v autobusoch a trolejbusoch

12.3.2020 09:50

Dopravný podnik Bratislava obmedzil nástup a výstup prednými dverami autobusov a trolejbusov. Toto dodatočné preventívne opatrenie zaviedol pre spomalenie šírenia nového koronavírusu.

Električiek sa to netýka

Predné dvere autobusov a trolejbusov i priestor pri predných dverách sú výrazne označené. "Vyhradenie priestoru pri predných dverách bude taktiež viditeľne označené reflexnou páskou medzi držadlami a oznamom," priblížil vedúci odboru marketingu a komunikácie DPB Matej Michlík. Dodal, že pri uzatvorených kabínach električiek nebol tento krok potrebný.

Vodiči budú upozornení na zvýšenú trpezlivosť pri nástupe a výstupe ľudí. Nástup prednými dverami bude aj naďalej umožnený nevidiacim ľuďom a znevýhodneným spoluobčanom, ktorí spravidla nastupujú prvými dverami a asistenčné psy sú na prvé dvere priamo natrénované.

Vodičom merajú teplotu

"Napriek tomu, že cestujúci a vodiči spravidla neprichádzajú do priameho styku, nechce DPB podceniť účinok prevencie a aj touto cestou prosí cestujúcich o pochopenie nového opatrenia, ktoré je v platnosti do odvolania," uviedol Michlík. V rámci prevencie začal DPB vodičom pri nástupe do služby merať teplotu. V prípade, že by zamestnanec prišiel do práce so zvýšenou teplotou, nebude mu umožnené nastúpiť do služby. Preventívne opatrenia DPB konzultoval aj s Magistrátom hlavného mesta SR Bratislavy.

"DPB taktiež naďalej pokračuje vo vysokom stupni každodennej dezinfekcie vozidiel a od všetkých zamestnancov požaduje vyplnenie formulára o ich zahraničných cestách v minulých týždňoch," povedal Michlík.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok