Odstupujem, oznámil kandidát Spolu, ktorého dobehla minulosť

TA3
28.1.2020 11:04

Odstupujem z kandidátky, oznámil na Facebooku Erik Radačovský. Mladíka, ktorý bol na 87. mieste kandidátky PS/Spolu, dobehla minulosť. Hoci sa dnes aktívne vymedzuje voči fašizmu a Kotlebovcom, na verejnosť sa dostali jeho otvorene rasistické statusy spred niekoľkých rokov.

Odstupujem, oznámil kandidát Spolu, ktorého dobehla minulosť
Facebook.com/Erik Radačovský PS/Spolu

"Nehľadám výhovorky. Neexistuje ospravedlnenie mojich mladíckych rasistických reči. Ako mladý chalan som sa nechal strhnúť nenávisťou a musím niesť dôsledky. A každému, koho sa moje konanie v mladosti dotklo, sa úprimne a od srdca aj dnes ospravedlňujem," uviedol na Facebooku.

ooo-ac1100ae-e365-7254_ac1100ae-0715-6530.jpg

O Radačovského minulosti z rokov 2012 až 2014 informovali Aktuality . „Cigáni v posilke, no smrad jak po opicoch,“napísal podľa portálu v máji 2012. „Toto sú ľudia? To sú opice, ktoré treba strieľať všetkých. A som rasista a čo dopi*i,“ napísal na Facebook krátko potom. „Ľudia proti rasizmu sú ko*oti, aj všetci, čo obraňujú tie čierne hovädá… A moralisti, naserte si,“ nebral si servítku pred ústa v septembri 2012. Myslel si aj to, že "99,5% Cigáňov si zaslúži guľku".

24-ročný politik svoje názory z minulosti ľutuje a priznáva, že v puberte bol fanúšikom Mariana Kotlebu. Neskôr sa však vraj zmenil a dnes je presvedčený, že ľudia sú si rovní. "Neskôr som spoznal svet. Videl som, ako dokážu žiť mnohé národnosti pokope v harmónii a že nenávisť nie je cesta. Vo veku, kedy som vstúpil do dospelosti, som sa zmenil. Dnes je zo mňa úplne iný človek," uviedol v aktuálnom statuse na Facebooku. Za svoju minulosť sa hanbí a každému, ktorého sa jeho konanie dotklo, sa ospravedlňuje.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok