Feťák, šialenec, ožratý. Rokovanie parlamentu poznačila roztržka

TA3 TASR
21.1.2020 14:38

Predseda národnej rady Andrej Danko nemá úctu voči prezidentke Zuzane Čaputovej. Vyhlásil to v pléne po slovnej nezhode s nezaradeným poslancom Martinom Poliačikom. V parlamente padali aj iné silné slová.

"Budem si ctiť prezidentský palác, keď bude nezávislý, apolitický a nebude slúžiť feťákom, ako ste vy," povedal Poliačikovi po tom, ako si vymenili názory v súvislosti s neschválením procedurálneho návrhu nezaradenej poslankyne Veroniky Remišovej. Na Poliačikovu výčitku reagoval s tým, že voči nemu úctu nemá, ale má ju voči Remišovej. Následne šéf parlamentu vyzval nezaradeného poslanca, aby naňho v pléne nekričal a vyhlásil, že "môže ísť kričať k prezidentke do paláca".

Líder OĽANO Igor Matovič po konflikte predstúpil pred predsedu parlamentu s papierom, na ktorom bolo napísané "On je ožratý""Toto, čo ste napísali, je neskutočná drzosť," reagoval Danko a požiadal Matoviča, aby si sadol späť na miesto a bol ticho, že z neho ide zloba. "Som šťastný, že je koniec volebného obdobia a tohto šialenca už nemusím vidieť," dodal na Matovičovu adresu.

Poliačik jeho výrok o prezidentke označil za nepatričný a požiadal ho, aby sa zaň ospravedlnil. K výzve sa pridal aj Matovič. Dankovo vyjadrenie podľa jeho slov nie je hodné druhého najvyššieho ústavného činiteľa. Poliačik avizoval pre Dankovo vyjadrenie na adresu prezidentky podanie na mandátovo-imunitný výbor.

Prezidentka Zuzana Čaputová nevidí najmenší dôvod na tieto vyjadrenia reagovať. Uviedol to hovorca prezidentky Martin Strižinec.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok