Presadzuje zvrhlú agendu, písala ĽSNS. Bihariová sa bráni žalobou

Presadzuje zvrhlú agendu, písala ĽSNS. Bihariová sa bráni žalobou
Zdroj foto: SITA/Martin Medňanský
Irena Bihariová z koalície Progresívne Slovensko/Spolu - občianska demokracia podala žalobu na parlamentnú stranu Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko. Informovala o tom hovorkyňa koalície PS/Spolu Silvia Hudáčková prostredníctvom tlačovej správy.

Ako dôvod uviedla, že ĽSNS distribuovala v decembri po Slovensku stranícke noviny s nepravdivými informáciami o kandidátke PS/Spolu a dlhoročnej aktivistke proti extrémizmu Bihariovej. Podľa straníckych novín ĽSNS mala vraj Bihariová získať tisíce eur na dotáciách od ministerstva školstva a chodiť za ne presadzovať „zvrhlú agendu“ deťom na školy. „Tieto tvrdenia ĽSNS sú nepravdivé, Irena Bihariová ani OZ Ľudia proti rasizmu, v ktorom pôsobila, nikdy takúto dotáciu nedostali. Bihariová sa obrátila preto s občianskoprávnou žalobou na Okresný súd v Banskej Bystrici,“ uviedla hovorkyňa.

Bihariová za účelom úhrady právnych služieb zbierala financie od verejnosti. „Zbierala som ich za účelom úhrady právnych služieb, ktoré chcem využiť v súvislosti s občianskoprávnou žalobou na ĽSNS. Nikdy v živote som pred tým na nič nepýtala verejne peniaze, o to viac ma potešilo, že sme v rekordnom čase vyzbierali vyše 9000 eur,” vysvetľuje kandidátka PS/Spolu. Dodala, že bude verejnosť informovať o všetkých súvisiacich finančných pohyboch a úhradách. Tieto informácie sú dostupné aj na jej transparentnom účte.

Minulý rok so žalobou na vydavateľa konšpiračného mesačníka Zem a Vek Tibora Rostása uspel kandidát PS/Spolu Pavel Sibyla. Rostás bol odsúdený za prečin hanobenia národa a rasy. Podľa Úradu špeciálnej prokuratúry SR sa týchto protizákonných skutkov dopustil, keď napísal a uverejnil článok Klin Židov medzi Slovanmi.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá