Sviatky v roku 2020 vytvárajú niekoľko predĺžených víkendov

Sviatky v roku 2020 vytvárajú niekoľko predĺžených víkendov
Zdroj foto: TASR/František Iván
Vianoce aj Nový rok sú za nami a s nimi aj chvíľky vzácneho voľna. Ako na tom budeme počas roka 2020? Štátne sviatky v opäť vytvárajú niekoľko predĺžených víkendov.

Slováci v roku 2020 odrobia 251 pracovných dní. Vrátane víkendov ich čaká 115 voľných dní. Na Slovensku máme 15 štátnych sviatkov, z ktorých 11 spadá na pracovné dni. Štyri sviatky budú počas víkendu. Niekoľko sviatkov vychádza na koniec a začiatok pracovného týždňa, a tak sa pracujúci občania môžu tešiť na päť predĺžených víkendov. Okrem Troch kráľov a Veľkej noci, ktorá tradične trvá od piatka do pondelka, si tri dlhšie víkendy budú môcť vychutnať v máji počas Sviatku práce a tiež Dňa víťazstva nad fašizmom a na Vianoce.

Uprostred týždňa si Slováci pripomenú napríklad aj Deň Ústavy SR, sviatok Sedembolestnej Panny Márie a Deň boja za slobodu a demokraciu. Vianoce aj tento rok prerušia pracovný týždeň. Štedrý deň pripadne na štvrtok.

Pracovať by Slováci mali 251 dní, čo je 2008 hodín osemhodinového pracovného času. Vrátane platených sviatkov je to 262 pracovných dní, čiže 2096 hodín. U pracovníkov so 7,5-hodinovou pracovnou dobou je to o čosi menej. Tým bude zaplatených 1882,5 hodín. Spolu s pracovnými sviatkami odrobia 1965 hodín.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá