Najhľadanejšia Slovenka je vo väzení, ukrývala sa za oceánom

Najhľadanejšia Slovenka je vo väzení, ukrývala sa za oceánom
Zdroj foto: Europol
Policajní pátrači známi aj ako „Lovci lebiek“ vypátrali najhľadanejšiu Slovenku. Ženu, ktorá sa ukrývala v USA, sa podarilo dostať späť do vlasti a koniec roka už bude tráviť vo väzení. Zadržaná 46-ročná Renáta Lorinc bola prevezená na miesto výkonu trestu.

Nachádzala sa na zozname najhľadanejších žien Europolu. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. "Tento rok bola právoplatne odsúdená na tri roky nepodmienečného trestu pre pokračovací zločin podvodu a pokračovací zločin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty," uvádzajú policajti.

Lorinc vypátrali policajní pátrači z odboru pátrania a kriminalisticko-technických činností Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru v spolupráci s Interpolom Bratislava, ďalšími zložkami a zahraničnými partnermi.

"Operatívno-pátracou činnosťou pátrači v priebehu pár týždňov zistili, že Lorinc sa ukrýva v USA," poznamenala polícia. Na základe získaných informácií, ktoré odoslali partnerským zložkám v USA, došlo v októbri 2019 k jej zadržaniu príslušníkmi Federálneho úradu imigračnej a hraničnej polície.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá