Nepoznám ho, tvrdila sudkyňa o Kočnerovi. Vrátili jej telefón

Nepoznám ho, tvrdila sudkyňa o Kočnerovi. Vrátili jej telefón
Zdroj foto: TASR
Sudkyni Krajského súdu Bratislava Andrei Haitovej už polícia vrátila telefón, ktorý jej vzala Národná kriminálna agentúra v auguste tohto roka. Povedala to v pondelok novinárom po tom, ako vypovedala pred osobitnou komisiou Súdnej rady,

Polícia zasahovala u sudcov a sudkýň v závere augusta tohto roka. Medzi nimi bola aj bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská, ktorá si podľa údajnej komunikácie cez aplikáciu Threema vymenila tisíce správ s Marianom Kočnerom. Haitová je Jankovskej sestra.

Haitovú si komisia opätovne predvolala, pretože bola zastupujúcou členkou senátu, ktorý rozhodol o odvolaní v jednej z tzv. zmeniek Mariana Kočnera. Okrem Haitovej si komisia predvolala aj sudcu Davida Lindtnera. Lindtner má v súčasnosti prerušený výkon funkcie sudcu a tiež sa vzdal funkcie predsedu Okresného súdu Bratislava III.

"Bola som náhradníčka oslovená predsedníčkou senátu podľa rozvrhu práce. Tak, ako sa vždy robí toto zastupovanie. Sme zákonní zástupcovia, bola som v práci, nemala som dovolenku," uviedla Haitová na otázky novinárov, prečo práve ona zastupovala člena senátu. "Kládli mi otázky len ohľadne zastupovania v senáte, čo sa týka zmeniek Mariana K. Iné zmenky som nerozhodla," dodala sudkyňa. Haitová tiež novinárom povedala, že je v minimálnom kontakte so svojou sestrou sudkyňou Monikou Jankovskou. "Nie, nepoznám toho človeka," odpovedala na otázku, či komunikovala s Marianom Kočnerom.

Marian Kočner čelí obžalobe v prípade vraždy Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Z údajnej komunikácie medzi Marianom Kočnerom a bývalou štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti Monikou Jankovskou, ktorú opísal Denník N, vyplýva, že mali spoločne ovplyvňovať sudcov, ktorí rozhodovali v kauzách zmeniek TV Markíza, kým boli iba civilným sporom. Civilné konanie o zmenkách bolo prerušené po tom, ako boli Marian Kočner a Pavol Rusko obžalovaní z ich falšovania a marenia spravodlivosti.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá