Zelenskyj o telefonáte s Trumpom: Nešlo o štýl niečo za niečo

Zelenskyj o telefonáte s Trumpom: Nešlo o štýl niečo za niečo
Zdroj foto: SITA/AP
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok uviedol, že s americkým prezidentom Donaldom Trumpom v júlovom telefonáte nehovoril štýlom niečo za niečo

Trump v súvislosti s telefonátom so Zelenským z 25. júla čelí v USA snahám o impeachment. Ak by vyšetrovanie vyústilo do ústavnej žaloby, Trump by sa stal tretím obžalovaným prezidentom v dejinách USA, po Billovi Clintonovi v roku 1998 a Andrewovi Johnsonovi v roku 1868.

Trump podľa niektorých tvrdení žiadal Zelenského, aby Ukrajina začala vyšetrovať rodinu jeho možného rivala Joea Bidena v prezidentských voľbách v roku 2020 výmenou za vojenskú pomoc Kyjevu. "V žiadnom prípade som nehovoril s americkým prezidentom Trumpom štýlom ‘vy mi dáte toto, ja vám dám toto‘", uviedol Zelenskyj podľa agentúry AFP v rozhovore, ktorý zverejnili viaceré médiá vrátane týždenníka Der Spiegel. "Nechcem, aby sme vyzerali ako nejakí prosebníci," konštatoval.

Trump v pondelok reagoval na tieto Zelenského vyjadrenia tým, že mu na Twitteri poďakoval a uviedol, že týmto by mal byť "prípad uzavretý". Zelenskyj podľa neho "veľmi dôrazne povedal, že prezident Trump neurobil vôbec nič zlé". Trump v súvislosti s telefonátom so Zelenským z 25. júla čelí v USA snahám o impeachment.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá