Exporadca premiéra i rektorka. Dobrá voľba odovzdala kandidátku

Strana bývalého ministra zdravotníctva a vnútra Tomáša Druckera Dobrá voľba predstavila kandidačnú listinu pre februárové voľby do NR SR.

Prvé miesta kandidátky:
1. Tomáš Drucker
2. Lucia Kurilovská
3. Michal Sýkora
4. Katarína Cséfalvayová
5. Branislav Becík
6. Anna Ghannamová
7. Rudolf Kusý
8. Tomáš Kuča
9. Martin Fedor
10. Peter Kresák

Je na nej aj bývalý poradca premiéra Petra Pellegriniho Tomáš Kuča. Spolu s novou stranou kandidujú aj nezaradení poslanci Národnej rady SR, ako napríklad Katarína Cséfalvayová, Martin Fedor či Peter Kresák. Všetci menovaní sú v prvej desiatke. Podľa Druckera Dobrá voľba postavila silný tím kvalitných ľudí. Termín na predloženie kandidačných listín uplynie v nedeľu o polnoci.

„Spolu s kolegami sme dali dokopy silný tím, ktorý má veľký potenciál prinavrátiť to, čo v politike chýba, a to je návrat k základným ľudským a sociálnym hodnotám, akými sú spolupatričnosť, spolupráca, úcta, čestnosť a vzájomný rešpekt. Sme presvedčení, že len tak dokáže politika spĺňať svoju primárnu funkciu, a tou je slúžiť občanom,“ povedal predseda strany Tomáš Drucker.

Dobrá voľba zverejnila mená prvých dvadsiatich kandidátov. Jednotkou bude podľa očakávania samotný Drucker, číslo dva má odborníčka na trestné právo Lucia Kurilovská. Prvú trojicu uzatvára Michal Sýkora, za ním je Katarín Cséfalvayová, Branislav Becík, Anna Ghannamová a Rudolf Kusý. Osmičkou bude Kuča, deviatkou Fedor a prvú desiatku uzatvára Kresák. Nasleduje Zuzana Dolinková. Bývalý šéf štátnej zdravotnej poisťovne Miroslav Kočan má číslo dvanásť. Kandiduje tiež Radomír Šalitroš, Miroslav Kollár, Marek Dragula, Otokar Klein, Jaroslav Kašuba, Michal Bobela, Viktor Wiedeermann a Samuel Vavrík.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá