NHL: Tatar dvakrát skóroval, Montreal však natiahol sériu prehier

1.12.2019 08:01

Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa blysol dvoma gólmi, pre Montreal ale znamenali iba bod. Canadiens na domácom ľade podľahli Philadelphii 3:4 po predĺžení a pripísali si už siedmu prehru v sérii. Tatar bodoval v treťom dueli za sebou a v prebiehajúcej sezóne má na konte už deväť gólov a 24 bodov.

O triumfe Philadelphie rozhodol ruský obranca Ivan Provorov v 31. sekunde predĺženia. Tatar v druhej tretine dostal Montreal do vedenia 2:1, keď do siete dorazil strelu obrancu Sheu Webera. V 44. minúte potom vyrovnal na 3:3 v presilovej hre. Celkovo odohral 15:01 min, do štatistík si pripísal aj mínusový bod, štyri strely a dve trestné minúty.

Washington v zostave s Richardom Pánikom uspel na ľade Detroitu 5:2, pod čo sa hetrikom a asistenciou podpísal Alexander Ovečkin. Dva góly z toho dosiahol pri záverečnej hre domácich bez brankára a dostal sa na métu 20 presných zásahov v sezóne. Detroit si pripísal deviatu prehru v sérii a je na chvoste tabuľky súťaže. Pánik odohral 10:32 min a mal tri strelecké pokusy.

Slovenský obranca Erik Černák sa po dvojzápasovom dištanci vrátil do zostavy Tampy Bay, ktoré prehrala doma s Carolinou 2:3. Černák si odpykal trest za zákrok na obrancu Buffala Rasmusa Dahlina. Proti Caroline odohral 14:03 min, mal dve strely. Tampa prehrala tretíkrát za sebou.

Výsledkové sumáre NHL - sobota:

Montreal - Philadelphia 3:4 po predĺžení (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:01 min, 2 góly, 4 strely, 1 zablokovaná strela, 2 trestné minúty, 1 mínusový bod

Detroit - Washington 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
Richard Pánik (Washington) odohral 10:32 min, 3 strely, 1 "hit"

Tampa Bay - Carolina 2:3 (0:3, 0:0, 2:0)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 14:03 min, 2 strely

New Jersey - New York Rangers 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Calgary - Ottawa 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Toronto - Buffalo 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Florida - Nashville 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

New York Islanders - Columbus 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)