NHL: Halák asistoval pri víťaznom góle Bostonu v predĺžení

30.11.2019 08:19

Ešte v piatok sa z výhry tešil Boston. Bruins na vlastnom ľade otočili zápas s New Yorkom Rangers a zvíťazili 3:2 po predĺžení. Slovenský brankár Jaroslav Halák zlikvidoval 26 striel súpera, navyše si pripísal asistenciu pri víťaznom góle Davida Krejčiho v 62. minúte. Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral 23:39 minúty a nazbieral tri hity. "Medvedi" naplno bodovali šiestykrát za sebou.

Aj hokejisti Washingtonu Capitals v noci na sobotu zvíťazili v domácom zápase NHL nad Tampou Bay Lightning 4:3 po predĺžení. V drese hostí chýbal slovenský obranca Erik Černák, ktorý si odpykával dvojzápasový trest. Za Washington odohral vyše 7 minút Richard Pánik a pripísal si štyri trestné minúty.

Prvé vylúčenie Pánika využil v 19. minúte Brayden Point, pre ktorého to bol 100. zásah v NHL. Capitals po druhej tretine prehrávali 1:3. V úvode tretieho dejstva skorigoval Jakub Vrána a v 52. minúte vyrovnal v presilovej hre Alexander Ovečkin. O druhom bode pre domácich rozhodol v 64. minúte Dmitrij Orlov. Hostia prehrali aj druhý zápas bez Černáka. Vydarený večer zažil Nathan MacKinnon, ktorý k triumfu Colorada nad Chicagom prispel štyrmi gólmi. V 59 sekunde stretnutia otvoril skóre, na ďalšie zásahy prihral.

Úradujúci víťaz Stanleyho pohára St. Louis triumfovali v Dallase 3:1. Andrej Sekera strávil v drese Stars na ľade takmer sedemnásť minút, do štatistík sa však nezapísal. Prvú prehru pod novým trénerom Sheldonom Keefeom utrpelo Toronto, ktoré podľahlo v Buffale 4:6. "Javorové listy" neuspeli po troch víťazstvách.

Výsledkové sumáre NHL - piatok:

Boston - New York Rangers 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Zdeno Chára odohral 23:39 min, 3 "hity", 1 zablokovaná strela, 1 mínusový bod, Jaroslav Halák (obaja Boston) odchytal 61:12 min, 1 asistencia, 26 zákrokov z 28 striel, úspešnosť 92,9%

Washington - Tampa Bay 4:3 po predĺžení (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)
Richard Pánik (Washington) odohral 7:09 min, 2 "hity", 1 zablokovaná strela, 4 trestné minúty

Dallas - St. Louis 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Andrej Sekera (Dallas) odohral 16:54 min, 1 strela, 2 zablokované strely

Buffalo - Toronto 6:4 (0:1, 4:1, 2:2)

Chicago - Colorado 2:5 (1:3, 1:2, 0:0)

Anaheim - Winnipeg 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Minnesota - Ottawa 7:2 (0:1, 3:1, 4:0)

Philadelphia - Detroit 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)

San Jose - Los Angeles 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Vegas - Arizona 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Columbus - Pittsburgh 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)