Zatkli muža, ktorý mal dobodať tínedžerov. Ide o bezdomovca

Zatkli muža, ktorý mal dobodať tínedžerov. Ide o bezdomovca
Zdroj foto: SITA/AP
Holandská polícia informovala, že zatkla muža podozrivého z toho, že v piatok večer pobodal v nákupnej štvrti v centre Haagu troch tínedžerov. "V súvislosti s incidentom na (ulici) Grote Marktstraat bol v centre Haagu práve zatknutý 35-ročný muž," uviedla polícia na Twitteri. Zadržaný podľa nej "nemá nijaké trvalé bydlisko".

Polícia už skôr informovala, že preveruje viacero možných "scenárov" a uviedla tiež, že je "priskoro na špekulácie" o tom, či mal čin teroristický motív.

K útoku nožom došlo v centre Haagu v piatok okolo 19.45 h. Muž zaútočil na niekoľko ľudí na ulici Grote Marktstraat, kde bolo v tom čase veľké množstvo ľudí. Bodol 13-ročného chlapca a dve 15-ročné dievčatá. Obete sa vzájomne nepoznali. Po útoku ich previezli na ošetrenie do nemocnice, z ktorej ich v noci prepustili.

Útok v Hagu vyvolal značné obavy. Došlo k nemu totiž len niekoľko hodín po tom, čo muž s vestou s falošnými výbušninami zaútočil nožom na ľudí v okolí londýnskeho mosta London Bridge, pričom dvoch z nich zabil a troch zranil. Útočníka najskôr spacifikovala skupina okoloidúcich a následne ho zastrelili zasahujúci policajti. Londýnska polícia vyšetruje tento prípad ako teroristický útok.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá