SaS odovzdala kandidátku, Miku v prvej desiatke nahradí Oravec

TA3 TASR SITA
28.11.2019 10:41

SaS, ktorá sa nedávno definitívne rozhodla, že pôjde do volieb sama, podala svoju kandidátku. Na prvom mieste je predseda liberálov Richard Sulík, dvojkou je europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová a do prvej desiatky sa dostal aj prezident Združenia podnikateľov Slovenska Ján Oravec.

Trojkou kandidátky je Branislav Gröhling, na štvrtom Alojz Baránik. Piate miesto obsadila Jana Cigániková, šieste Peter Cmorej a siedme Karol Galek. Na ôsmom mieste bude Martin Klus, na deviatom už spomínaný Oravec. Desiatku uzatvára župan Juraj Droba. Na prvých miestach mal byť pôvodne bývalý šéf Markízy a RTVS Václav Mika, po pár dňoch si to však rozmyslel. 

Oravec bude na kandidátke SaS ako nestraník. "Chcel by som presadiť konkrétny program na také zásadné zníženie byrokracie a počtu prijímaných zákonov, aby to naozaj prvýkrát po roku 89 pocítili aj občania, aj podnikatelia," povedal. Podporu pre tento program chce hľadať naprieč politickým spektrom, konkrétne inštitucionálne mechanizmy by chcel presadiť aj do programového vyhlásenia vlády.

Generálny manažér strany Roman Foltin priblížil, že vekový priemer kandidátky je 45 rokov, je na nej 22 žien, väčšina ľudí má vysokoškolské vzdelanie a pomerne sú zastúpené všetky kraje.
Sulík odpovedal aj na otázku, ako vníma to, že bývalý kandidát na prezidenta Robert Mistrík odmietol ponuku SaS kandidovať s nimi. Podľa Sulíka znechutili Mistríka nenaplnené sľuby "rôznych ľudí" počas rokovaní o potenciálnej predvolebnej koalícii.

Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára 2020. Právo voliť má plnoletý občan SR. Kampaň sa už začala. Politické strany a hnutia musia podať kandidačnú listinu do 1. decembra 2019.

Prvé miesta kandidátky SaS:
1. Richard Sulík
2. Lucia Ďuriš Nicholsonová
3. Branislav Gröhling
4. Alojz Baránik
5. Jana Cigániková
6. Peter Cmorej
7. Karol Galek
8. Martin Klus
9. Ján Oravec
10. Juraj Droba
11. Jarmila Halgašová
12. Anna Zemanová
13. Marián Viskupič
14. Peter Osuský
15. Ondrej Dostál
16. Miroslav Žiak
17. Milan Laurenčík
18. Roman Foltin
19. Radovan Sloboda
20. Radovan Kazda

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok