V procese s Kočnerom sa čítalo z Threemy, spomenuli i Glváča

TA3 TASR
4.11.2019 13:33

Na Špecializovanom trestnom súde pokračuje pojednávanie v kauze falšovania televíznych zmeniek. Po výpovedi dcéry Mariana Kočnera prišlo opäť na rad čítanie šifrovaných správ z Threemy. Kočner naďalej komunikáciu považuje za údajnú. Ako uviedol, nechápal, prečo ju toľko čítali na poslednom pojednávaní, potom si však uvedomil, že pre odvolávanie Martina Glváča.

Stále ju považuje za údajnú

Správy z Threemy tentoraz čítal aj Kočnerov obhajca Martin Pohovej. Kočner však naďalej komunikáciu považuje za údajnú a vidí za jej čítaním politické motívy. Súd to odmieta. „Je to údajná komunikácia, ktorá sa nachádzala v telefóne, ktorý sa objavil nevedno ako,“ povedal Marian Kočner. Tvrdí, že bývalý exsiskár a novinár Peter Tóth vypovedal rozdielne, čo sa týka „vzniku Threema fónu“.

Obžalovaný tiež zdôraznil, že nemá nič proti čítaniu komunikácie, ak obsahuje niečo k falšovaniu zmeniek. „Nechápal som celkom na poslednom pojednávaní, prečo sa číta komunikácia, z ktorej sme sa nič nedozvedeli. Keď som si večer pozrel správy, tak mi bolo jasné, že to bolo kvôli odvolávaniu podpredsedu Národnej rady SR,“ uviedol Kočner. „Nezaujíma ma podpredseda NR SR," reagoval predseda senátu ŠTS Emil Klemanič s tým, že mu je jedno, či bude niekto odvolaný alebo nie. „V pojednávacej miestnosti súd určite kvôli žiadnemu politikovi nepovolil čítanie Threemy,“ zdôraznil.

Čo písal Kočner v Threeme Alene Zsuzsovej:
Kočner: "Keď to vyhrám, bude treba veľa rozdať."
Kočner: „Som génius, pripravujem to vyše roka.“
Kočner: „Toto keď vyjde, tak to bude vrchol môjho umenia.“

Tóth mu písal, že sa zosypal

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta uviedol, že komunikácia s Glváčom a iné boli čítané aj preto, aby sa ustálila autenticita Threemy. O možnosť čítať z komunikácie požiadala aj právny zástupca obžalovaného Pohovej. Jeho klient autenticitu komunikácie spochybňuje a považuje jej obsah za „fantazmagorický“. Z komunikácie, ktorú čítal Pohovej, vyplýva, že mal Tóth ísť za psychiatrom na mimoriadnu kontrolu. Kočnerovi písal, že sa „zosypal“.

Podľa Šantu to jeho výpoveď v žiadnom prípade nespochybňuje a nevidí v tom najmenší problém. „Na jednej strane ju spochybňujú, na druhej ju čítajú,“ uviedol prokurátor na margo toho, že komunikáciu čítala aj obhajoba s tým, že si podľa neho celkom jasne protirečia.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok