Ozbrojenec behal po obci so sekerou a zmizol. Polícia ho dolapila

Ozbrojenec behal po obci so sekerou a zmizol. Polícia ho dolapila
Zdroj foto: SITA/AP (ilustračné foto)
Policajti v nemeckej spolkovej krajine Porýnie-Falcko zastrelili v sobotu večer muža ozbrojeného sekerou, ktorý sa údajne predtým pohyboval pri športovom klube v obci Hoppstaedten-Weiersbach.

Podľa výpovede svedkyne muž so sekerou v popoludňajších hodinách ohrozoval istú osobu, na čo udieral do jej auta a následne ušiel do lesa. Polícia nasadila pri pátraní špeciálne zložky a vrtuľník. Policajti muža zodpovedajúceho opisu spozorovali večer na poli a zastrelili, keď bežal smerom k tenisovým kurtom. Totožnosť zastreleného a pozadie jeho konania sú zatiaľ nejasné.

Smrť človeka po zásahu polície hlásili v sobotu aj z mesta Lübeck na severe Nemecka. DPA informovala, že policajtov privolal otec, ktorého oslovil "hrozivo pôsobiaci" muž, keď sa popoludní prechádzal s dcérou v mestskom parku. Podľa citovaného vyjadrenia prokuratúry vyšetrovatelia vychádzajú z predpokladu, že na mieste došlo k prestrelke. Muža vo veku 52 rokov z okresu Segeberg našli krátko na to ležať na zemi blízko parku a neskôr zomrel. Presná príčina smrti nebola bezprostredne známa. Z dostupných údajov vyplýva, že pri incidente v Lübecku nikto ďalší neutrpel zranenia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá