Glváč alebo Pellegrini. Premiér dostal od opozície ultimátum

Aktualizované:
Premiér Peter Pellegrini má podľa opozície zabezpečiť, aby sa Martin Glváč vzdal funkcie podpredsedu parlamentu, inak sám bude čeliť odvolávaniu. V mene poslaneckých klubov OĽANO, SaS a Sme rodina na to na tlačovej besede vyzval líder OĽANO Igor Matovič. Premiérovi dali čas do štvrtka 7. novembra.

Ak Glváč dovtedy neodstúpi, opoziční poslanci v piatok 8. novembra odovzdajú podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej sa pokúsia odvolať premiéra. Matovič tvrdí, že opozícia je pripravená odvolávať Pellegriniho každý týždeň až do volieb. Keď sa Pellegrini podľa lídra OĽANO nehanbí postaviť na prvé miesto kandidátky Smeru, „mal by sa postaviť a povedať ‘Glváč z hrušky dole’."

„Vládna koalícia ukázala že pohŕda ľuďmi," povedal Matovič v reakcii na to, že poslanci neschválili program mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej chcela opozícia odvolať Glváča z postu podpredsedu parlamentu. Glváč sa následne postavil pred novinárov a oznámil, že sa v krátkom čase rozhodne, či odstúpi z funkcie. „To, čo urobil predseda Smeru Robert Fico s Glváčom a Pellegrinim je pľuvanec do tváre nielen voličom opozície, ale aj Smeru, Mostu-Híd či SNS. Sme svedkami toho, že sa najmocnejší muž papierovo - Robert Fico postaví na tlačovku s páchateľom, robí mu alibi a ďakuje mu za dobre odvedenú prácu," povedal Matovič.

Glváč čelí tlaku na odstúpenie od minulého pondelka (21. októbra). Podpredseda parlamentu si v Threeme údajne s Marianom Kočnerom dohadoval biznis s pozemkami na Čiernej Vode a rozoberal, ako sa má rekonštruovať vláda po odchode Roberta Fica z postu premiéra. Komunikácia medzi nimi cez Threemu mala podľa Denníka N prebiehať minimálne od 17. októbra 2017 do 5. mája 2018 a vymeniť si spolu mali najmenej 49 správ. Ďalšiu údajnú komunikáciu medzi Glváčom a Kočnerom z rokov 2014 až 2016 cez aplikáciu Viber zverejnil líder opozičného hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá