Sudkyne sa bránia a odmietajú ovplyvňovanie v kauzách

Sudkyne sa bránia a odmietajú ovplyvňovanie v kauzách
Zdroj foto: TASR/Lenka Krošláková
Sudkyne Okresného súdu Bratislava III Dáša Onuferová a Viera Kukučková odmietajú, že by od nich predseda súdu David Lindtner žiadal rozhodovať v prospech Mariana Kočnera v jeho kauzách. Popierajú, že by sa s ním poznali a uviedli, že ak sa preukáže komunikácia ako pravdivá, tak je pre nich správanie predsedu súdu poburujúce. Informovali o tom samotné sudkyne.

Vraj sa nikdy nestretli

„Rozhodne popierame, že za nami predseda súdu prišiel s požiadavkou, aby sme konkrétnym spôsobom rozhodli v akejkoľvek nám pridelenej súdnej veci, a teda ani v záujmových veciach Mariana Kočnera,“ tvrdia sudkyne vo svojom stanovisku. Predseda súdu by podľa nich s takouto požiadavkou u nich neuspel. „Mariana Kočnera osobne nepoznáme a nikdy sme sa s ním nestretli,“ doplnili.

Podľa informácií denníka Postoj komunikoval Marian Kočnerm cez Threemu s predsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lindtnerom. V nej sa mal Marian Kočner pýtať na sudkyne Onuferovú a Kukučkovú, ktoré rozhodujú v občianskej a obchodnoprávnej agende.

Mali rozhodnúť o sporoch

Sudkyňa Onuferová mala rozhodovať v spore o dom v Bernolákove, ktorý Marian Kočner kúpil od Denisy Pávekovej. Tá je súčasťou kauzy Technopol Servis, kde je obvinený aj Jozef Dučák. Ten vypovedal vo štvrtok v kauze televíznych zmeniek, kde je Marian Kočner obžalovaný. Podľa sudkýň bol prípad rozhodnutý v súlade s výsledkami dokazovania a má sa nachádzať na odvolacom súde, ktorý „preskúma správnosť a zákonnosť jej rozsudku“.

Marian Kočner sa mal pýtať Lindtnera aj na sudkyňu Kukučkovú. Z Threemy má však vyplývať iba otázka, či „rozumie robote“. „Vec vedená u Viery Kukučkovej, ktorej sa pravdepodobne komunikácia týkala, je prerušená doposiaľ,“ reagujú sudkyne. „Obidve zákonné sudkyne majú podporu svojich kolegov na súde, ktorí sú pobúrení zverejneným správaním predsedu súdu, ak sa preukáže ako pravdivé, a ktoré hlboko zasahuje do ich profesionálnej cti,“ uzatvára stanovisko.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá