Prezradili detaily o útočníkovi z Paríža, ženám sa vyhýbal

Prezradili detaily o útočníkovi z Paríža, ženám sa vyhýbal
Zdroj foto: SITA/AP
Zamestnanec polície, ktorý v hlavnom sídle parížskej polície zabil štyroch kolegov, bol stúpencom radikálnej ideológie islamu. Protiteroristický prokurátor Jean-Francois Ricard informoval, že podozrivý Mickaël Harpon udržiaval kontakt s členmi ultrakonzervatívneho saláfistického hnutia a pred útokom si s manželkou písal SMS správy s náboženským obsahom.

Štyridsaťpäťročný IT špecialista Harpon, ktorého po útoku na kolegov zastrelila polícia, pred 18 mesiacmi konvertoval na islam. Muž podľa Ricarda "súhlasil s istými ohavnosťami spáchanými v mene náboženstva". Okrem iných i útokom na parížsku redakciu satirického časopisu Charlie Hebdo v roku 2015, pri ktorom islamskí extrémisti zabili 12 ľudí. Prokurátor tiež podotkol, že útočník v ostatných mesiacoch zmenil štýl obliekania a prerušil kontakt so ženami.

Harpon zaútočil vo štvrtok v práci s nožom na svojich kolegov, pričom pripravil o život troch policajtov a administratívnu pracovníčku. Ďalšia osoba utrpela vážne zranenia. Prípad pôvodne vyšetrovali ako vraždy, v piatok vyšetrovanie prevzala protiteroristická prokuratúra.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá