Kondolenčná kniha Karla Gotta prilákala v Bratislave zástupy

Kondolenčná kniha Karla Gotta prilákala v Bratislave zástupy
Zdroj foto: TASR
Záujem verejnosti o zápis do kondolenčnej knihy na pamiatku Karla Gotta je veľký.

"Od prvých minút sa tvorili zástupy ľudí, ktorí sa rozhodli aj takto vzdať hold zosnulej speváckej legende," informoval o piatkovej situácii v priestoroch pred budovou Veľvyslanectva ČR na Hviezdoslovovom námestí v Bratislave zástupca veľvyslanca Pavel Sladký.

"Miestnosť s kondolenčnou knihou sme nechali otvorenú aj počas obeda, teda aj mimo pôvodne určeného času," informoval. Česká ambasáda sprístupnila kondolenčnú knihu pre verejnosť v piatok a v pondelok (7. 10.) v čase od 9.30 do 11.30 h a od 14.00 do 16.00 h. Veľvyslanec Tomáš Tuhý, ktorý kondolenčný odkaz využil ako prvý, avizoval, že v prípade veľkého záujmu veľvyslanectvo čas pre verejnosť upraví. Vo štvrtok už do kondolenčnej knihy prispeli i predseda Národnej rady SR Andrej Danko a ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková.

Kondolenčnú knihu so všetkými odkazmi odovzdajú neskôr pozostalým. Karel Gott zomrel krátko pred polnocou v utorok 1. októbra, po boji s akútnou leukémiou. Verejná rozlúčka so 42-násobným zlatým slávikom bude v piatok 11. októbra v Paláci Žofín na Slovanskom ostrove v Prahe. Verejnosť sa tam s ním bude môcť rozlúčiť od 8.00 h do 22.00 h. Omša pre pozvaných sa uskutoční o deň neskôr v Katedrále sv. Víta na Pražskom hrade. Gotta pochovajú so štátnymi poctami.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá