Vyhlásia hovorcu roka, zverejnili zoznam nominovaných

Vyhlásia hovorcu roka, zverejnili zoznam nominovaných
Zdroj foto: SITA/AP (ilustračné foto)
Nominácie na Hovorcu roka 2019 sú už známe. Zverejnila ich Asociácia hovorcov Slovenska. Víťazov v kategóriách Samospráva a neziskový sektor, Štátna správa a štátny sektor, Privátny a komerčný sektor zverejnia na výročnom stretnutí novinárov a ľudí z médií v piatok 11. októbra v Bratislave.

Musia bojovať s fake news

Ako informoval predseda AHS Vladimír Machalík, nominantov vybrali z viac než 140 hovorcov z celého Slovenska a všetkých oblastí samosprávneho, štátneho, neziskového aj privátneho sektora. "Hovorcovia sa v súčasnosti potýkajú s vážnymi výzvami. Často musia bojovať s fenoménom fake news, ktorý sa rýchlo šíri cez sociálne siete. Extrémne sa aj preto zrýchlila nevyhnutnosť rýchlej odozvy novinárom. Na druhej strane cítiť čoraz väčší tlak na produktivitu novinárov, čo nie vždy prispieva ku kvalite článkov. Zároveň hranica medzi spravodajstvom a publicistikou je v slovenskom mediálnom prostredí prakticky zmazaná. Byť hovorcom v dnešnej dobe si preto vyžaduje byť v strehu 24 hodín denne,“ priblížil Machalík, predseda AHS. Porota súťaže môže, ale nemusí, podľa štatútu udeliť titul TOP Hovorca roka 2019 pre najlepšieho hovorcu roka.

V každej z troch kategórií odbornej ankety Hovorca roka 2019 sú nominovaní piati hovorcovia. V kategórii Samospráva a neziskový sektor sú na cenu navrhnutí Peter Bubla – Magistrát hlavného mesta Bratislavy, Lucia Forman Habancová – Bratislavský samosprávny kraj, Branislav Heldes – Mestská časť Bratislava Karlova Ves, Jana Holéciová – Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora a Michal Kaliňák – Združenie miest a obcí Slovenska.

Nominovali i hovorcu prezidentky

Za kategóriu Štátna správa a štátny sektor sa o cenu uchádzajú Ingrid Ludvíková – Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Patrícia Macíková – Úrad vlády Slovenskej republiky, Michal Slivka – Prezídium Policajného zboru SR, Martin Strižinec – Kancelária prezidentky SR a Michal Stuška – Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Napokon v kategórii Privátny a komerčný sektor sú na cenu Hovorca roka 2019 nominovaní Ján Bača – U. S. Steel, Tomáš Bezák – LIDL, Anna Jamborová – ČSOB, Tomáš Kráľ – Svet zdravia a Anton Molnár – Slovnaft.

Porota je zložená z odborníkov na komunikáciu z oblasti médií, public relations i akademického sektora. Predsedom poroty je predseda AHS Vladimír Machalík, ktorý je riaditeľom komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Hosťovanie v porote tento rok prijali Iveta Radičová (dekanka Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy v Bratislave), Tibor Mattyašovský (šéfredaktor spravodajstva TV Markíza), Ivan Haluza (zástupca šéfredaktora týždenníka Trend), Zuzana Devera (šéfredaktorka agentúry SITA), Martin Čeliga (vedúci redakcie politiky denníka Nový Čas), Soňa Lexmanová (prezidentka Asociácie PR agentúr SR) a Jana Kováčová (vedúca komunikácie Národnej banky SR).

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá