O Jankovskej musia rozhodnúť kompetentní, odkázal premiér

Aktualizované:
Ďalší postup v prípade Moniky Jankovskej je na predstaviteľoch súdnej moci. Uviedol to pred rokovaním vlády premiér Peter Pellegrini. Predseda vlády novinárom viackrát zopakoval, že nič o prípade údajnej komunikácie Jankovskej s Marianom Kočnerom nevie, ani nie je orgán činný v trestnom konaní.

"Ešte raz, je to v rukách polície a prokuratúry. Ak niekto poruší zákon a koná tak ako nemá, je potrebné, aby bolo také správanie sa spravodlivo potrestané. V súčasnej situácii neviem viac informácií," povedal Pellegrini. Premiér tiež ozrejmil, že na rokovaní vlády podá minister spravodlivosti Gábor Gál návrh na odvolanie Jankovskej z funkcie.

O mene nového štátneho tajomníka, či tajomníčky zatiaľ rozhodnuté nie je. „Zatiaľ sme sa o tom vôbec nerozprávali," dodal premiér. Podľa jeho slov je aj v zahraničí bežné, že sudcovia pôsobia v politke či naopak. „Ja osobne neviem, či je niekto v súčasnosti diskvalifikovaný alebo nie. Nie som o tom oprávnený rozhodovať," uviedol Pellegrini na margo návratu Jankovskej do talára.

Monika Jankovská bude pôsobiť na trestnom úseku bratislavského krajského súdu, kam sa nechala preložiť na vlastnú žiadosť z Trenčína. Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská by sa osobne v tejto situácii na súd nevrátila. „Ja by som sa na súd nevrátila," odpovedala Andrea Kalavská na otázku, či by na mieste Jankovskej postupovala rovnako.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá