Slobodník z NAKA už nie je policajtom, vyčítali mu Albáncov

Slobodník z NAKA už nie je policajtom, vyčítali mu Albáncov
Zdroj foto: TASR/Milan Ivanič (ilustračná fotografia)
Bernard Slobodník už nie je šéfom Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry. „Bernard Slobodník si podal žiadosť o uvoľnenie zo služobného pomeru, od 1. septembra nie je policajt," potvrdilo to komunikačné oddelenie Prezídia Policajného zboru.

Doplnilo, že ešte nebol určený Slobodníkov nástupca vo funkcii šéfa finančnej polície. Slobodník, ktorý bol na čele Národnej jednotky finančnej polície od roku 2014, hovoril už v auguste v rozhovore pre Denník N o zámere odstúpiť z funkcie. Povedal tiež, že má v úmysle úplne odísť z polície.

V minulosti bol Slobodník kritizovaný opozičnými politickými stranami, napríklad pre to, že daroval finančný dar strane Smer-SD. Tiež mu vyčítali napríklad údajné styky s albánskou skupinou Kukuliovcov. Policajný prezident Milan Lučanský v tejto súvislosti reagoval, že podozrenie z prepojenia Slobodníka na albánsku mafiu už pred rokmi preveroval Úrad inšpekčnej služby na základe anonymu. „Prepojenie sa nepotvrdilo, čo už bolo v minulosti medializované niekoľkokrát," zdôraznil.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá