Kočner mal mať spojenca vo väzení, prípad rieši inšpekcia

Aktualizované:
V leopoldovskej väznici vyšetrujú, kto vyniesol Marianovi Kočnerovi interný dokument o sprísnenom režime. Marian Kočner mal mať vo väznici spojenca medzi príslušníkmi Zboru väzenskej a justičnej stráže.

Niekto z nich vyniesol jeho obhajcovi Marekovi Parovi interný dokument – nariadenie o tom, ako sa majú príslušníci ku Marianovi Kočnerovi vo väzení správať. Informáciu priniesol Denník N. Marian Kočner je obvinený v kauze falšovania zmeniek voči televízii Markíza a aj obvinený z objednávky vraždy Jána Kuciaka, pri ktorej zabili aj Martinu Kušnírovú. Jeho režim je prísnejší, ako majú iní väzni.

Para hovorí, že mu dokument prišiel poštou od neznámeho odosielateľa a založil ho do zmenkového spisu. Zverejnili ho niektoré konšpiračné médiá. „Tento dokument bol vytvorený výlučne pre služobnú potrebu a ústav Leopoldov neposkytol tento dokument obhajcovi obvineného. Z tohto dôvodu nám nie je známy legálny spôsob, na ktorého základe by obhajca obvineného mohol disponovať predmetným dokumentom,“ povedala hovorkyňa ZVJS Katarína Nováková. Prípad vyšetruje inšpekcia ministerstva vnútra ako podozrenie zo zneužitia právomocí verejného činiteľa a väznica hovorí, že vo veci prijala opatrenia.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá