Turistov v Tatrách zasiahol blesk, jeden ostal ležať v bezvedomí

Turistov v Nízkych Tatrách v oblasti pod sedlom Príslop zasiahol v stredu popoludní blesk. Jeden z nich po zásahu ostal ležať v bezvedomí so zástavou krvného obehu, ďalší traja utrpeli popáleniny. Informuje o tom Horská záchranná služba na svojom webe.

"O súčinnosť boli okamžite požiadaní aj leteckí záchranári z Banskej Bystrice. Pre pretrvávajúcu búrkovú činnosť nebolo možné sa pomocou vrtuľníka hneď dostať až k postihnutým. Posádke Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby sa podarilo pristáť priamo v sedle Príslop. Záchranári HZS smerovali k zraneným terénnymi automobilmi cez Zadné Dereše a ďalej pešo," priblížili záchranári.


Pomocou palubného navijaka bol k turistom spustený lekár, ktorý najťažšie zranenému mužovi poskytol neodkladnú zdravotnícku pomoc. Následne bol spolu s lekárom z terénu evakuovaný a na palube vrtuľníka prevezený do nemocnice v Banskej Bystrici.

Záchranári HZS ošetrili troch ľahšie zranených turistov. Tí na vlastnú žiadosť a na odporúčanie horských záchranárov pokračovali do nemocnice samostatne.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá