Nejedlý má nástupcu, vymenovali nového hasičského prezidenta

Aktualizované:
Nejedlý má nástupcu, vymenovali nového hasičského prezidenta
Zdroj foto: Ministerstvo vnútra
Hasiči nezostali bez prezidenta dlho. Nástupcom Alexandra Nejedlého, ktorý sa po rokoch rozhodol odstúpiť, sa stal Pavol Nereča. Do funkcie ho vymenovala ministerka vnútra Denisa Saková.

Nereča študoval v rokoch 1985 až 1989 Vojenskú strednú odbornú školu oznamovacej techniky v Novom Meste nad Váhom. V rokoch 1996 až 2001 študoval na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre odbor riadenie v poľnohospodárstve so študijnou špecializáciou krízový manažment, informoval HaZZ na sociálnej sieti.

Svoju pracovnú kariéru začal Nereča v roku 1990 na Okresnom národnom výbore v Nitre, kde pôsobil na Okresnej správe zboru Požiarnej ochrany na pozíciách požiarnik a starší požiarnik do roku 1996. Nasledujúce dva roky pracoval na pozícii operačného dôstojníka na Krajskom úrade v Nitre na odbore požiarnej ochrany v pozícii operačného dôstojníka, v roku 1998 sa na tomto odbore stal náčelníkom oddelenia operatívno-technického.

V rokoch 2001 až 2010 zastával funkciu vedúceho oddelenia operatívno-technického na Krajskom riaditeľstve HaZZ v Nitre. Prvého októbra 2010 bol vymenovaný do funkcie krajského riaditeľa KR HaZZ v Nitre, v ktorej pôsobil až doposiaľ. Nerečov predchodca Alexander Nejedlý šéfoval hasičom od roku 2012. Z funkcie odišiel na vlastnú žiadosť.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá