Po šokujúcej smrti cyklistu nastali na Okolo Poľska zmeny

Šokujúca smrť mladého Belgičana Bjorga Lambrechta zamávala cyklistickým svetom a prinútila organizátorov pretekov Okolo Poľska skrátiť utorkovú 4. etapu. Prvému horskému dojazdu na známy Kocierz bude predchádzať 133,7 km dlhá etapa so štartom v Jaworzne a nie 173,3 km, ako bolo pôvodne naplánované.

Etapu neutralizujú

"Po porade s tímami a rozhodcovským zborom sme sa rozhodli neutralizovať 4. etapu, aby sme prejavili rešpekt a úctu zosnulému Bjorgovi. Trasu etapy sme skrátili na 133,7 km tak, že počet záverečných kôl sme z dvoch zredukovali na jedno. Ďalšie prípadné rozhodnutie budeme komunikovať v súčinnosti s tímom Lotto-Soudal," uviedol riaditeľ pretekov Okolo Poľska Czeslaw Lang v tlačovej správe.

Sústrasť k úmrtiu talentovaného belgického pretekára tímu Lotto-Soudal vyjadruje celý cyklistický svet. Bokom nezostala ani nemecká Bora-Hansgrohe s viacerými Slovákmi, ktorá má na Okolo Poľska momentálne lídra celkového poradia a víťaza dvoch z troch úvodných etáp Pascala Ackermanna.

"Všetkých v tíme Bora-Hansgrohe nás hlboko zasiahol tragický skon Bjorga Lambrechta. Týmto vyjadrujeme kondolenciu jeho rodine aj spolujazdcom v tíme Lotto-Soudal," píše sa vo vyhlásení tímu Bora-Hansgrohe na oficiálnom portáli. "Výsledok dnešnej etapy nikoho nezaujíma. Správa o tragickej novinke na mňa zapôsobila devastačne. Chcem osobne vyjadriť čo najúprimnejšiu sústrasť rodine aj priateľom Bjorga Lambrechta," povedal víťaz 3. etapy Pascal Ackermann.

Smutné odkazy a kondolencie

K záplave kondolencií sa pridal aj Brit Mark Cavendish z tímu Dimension Data. Jeden z najskúsenejších cyklistov v pelotóne Okolo Poľska a šprintérska hviezda nedávnej minulosti napísala na twitteri: "Aký neuveriteľne smutný deň tu v Poľsku aj v celom svete cyklistiky. Všetky myšlienky teraz smerujú k rodine, priateľom a tímovým kolegom Bjorga Lambrechta. Odpočívaj v pokoji, Bjorg. Nech tvoja hviezda naďalej svieti tak jasne ako počas cyklistickej kariéry."

Medzi smútočnými odkazmi nechýbal ani ten od Fernanda Gaviriu, skvelého kolumbijského šprintéra tímu UAE Emirates, dvakrát druhého v úvodných dvoch etapách na Okolo Poľska. "Teraz sa nedá hovoriť o ničom inom ako o tragédii Bjorga Lambrechta. Chcem vyjadriť podporu jeho rodine, tímu a všetkým, ktorí ho poznali lepšie ako ja. Želám veľa síl a som s vami," odkázal Gaviria prostredníctvom twitteru.

Po troch etapách pretekov Okolo Poľska vedie Ackermann s náskokom 12 sekúnd práve pred Gaviriom a 14 sekúnd pred Slovincom Lukom Mezgecom. Slováci na tomto prestížnom podujatí z elitnej kategórie World Tour chýbajú.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá