Mečiar sa vracia. Bývalý premiér zakladá novú politickú stranu

Mečiar sa vracia. Bývalý premiér zakladá novú politickú stranu
Zdroj foto: TASR
Bývalý trojnásobný slovenský premiér Vladimír Mečiar, hoci mu už ťahá na osemdesiatku, vo videu oznámil, že sa podieľa na zakladaní novej politickej strany. Tvrdí, že medzi aktuálnymi zoskupeniami nie je jediné, pre ktoré by bolo "Slovensko na prvom mieste".

Mečiar o novej stane hovoril na videu, ktoré zverejnil web Plusky. Mečiar, bývalý dlhoročný predseda HZDS, neprezradil názov novej strany ani ďalších ľudí, s ktorými ju zakladá. Stranu podľa neho pripravujú dlhodobo. "Dnes niet ani dlhodobých programov ani dlhodobých cieľov," poznamenal. Nová strana chce povedať, ako vidí Slovensko v horizonte 20 rokov. Expremiér stranu predstaví v septembri a kandidátku v novembri.

Politológ Grigorij Mesežnikov nedáva politickej strane Vladimíra Mečiara veľké šance. Ako uviedol, reaktivácia neúspešného politika nemá nejaký výrazný politický výtlak. „Jeho strana zomrela, nedokázala prežiť bez Vladimíra Mečiara. Ťažko povedať, koho by vôbec oslovil, keďže značná časť jeho voličov už nežije a mládež, respektíve prvovoliči ani veľmi nevedia, kto Mečiar je," vysvetlil Mesežnikov. Podľa politológa by však Mečiarova strana mohla vziať nejaké percento národne a nacionalisticky orientovaným politickým stranám.

Mečiar povedal, že nevylučuje spoluprácu so sudcom Najvyššieho súdu SR Štefanom Harabinom. „Dáva to logiku, keďže Harabin bol jeho nominant na poste ministra spravodlivosti a aj v súčasnosti sa spolu prezentujú na viacerých akciách," objasnil Mesežnikov. Treba si však podľa neho uvedomiť, že Mečiar je politik, ktorý spôsobil rozpad Československa a ktorý dáva najavo svoje sympatie k extrémisticky orientovaným subjektom.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá