Nitriansky boss je na slobode. Vo väzbe bol pre incident na pumpe

Nitriansky boss je na slobode. Vo väzbe bol pre incident na pumpe
Zdroj foto: SITA
Ľuboša Ferusa, ktorého považujú za bossa nitrianskeho podsvetia, prepustili z vyšetrovacej väzby. V tej bol pre lúpež, ktorej sa mal dopustiť koncom roka 2018 v Želiezovciach v okrese Levice. Potvrdila to obhajkyňa obvineného Júlia Vestenická.

Prepustili ho z Ilavy

Podľa slov Vestenickej Ľuboša Ferusa prepustili z Ústavu na výkon väzby v Ilave už v piatok 26. júla. Vo väzbe bol takmer sedem mesiacov. Ostáva naďalej obvinený a prípad dozoruje Okresná prokuratúra v Leviciach. Pôvodné informácie hovorili o tom, že Ferusa prepustia z väzby v utorok.

Predtým Okresný súd Levice predĺžil lehotu trvania väzby obvineného do 30. októbra tohto roka. Proti tomuto uzneseniu podal obvinený sťažnosť. „Krajský súd v Nitre napadnuté uznesenie Okresného súdu Levice zrušil a návrh okresného prokurátora zamietol, pretože neboli zistené zákonné dôvody na predĺženie lehoty väzby u obvineného,“ informovala hovorkyňa Krajského súdu v Nitre Lena Kiradžiev.

Ferus je obvinený zo zločinu lúpeže, ktorá sa podľa polície stala v noci na 30. decembra 2018 v Želiezovciach. Obvinený mal spolu s ďalšími dvoma mužmi prepadnúť posádku taxíka a žiadať s nožom peniaze a mobil. Ferus sa obhajuje tým, že išlo o ľudí, ktorí robili výtržnosti v erotickom salóne a jeho majiteľ ho požiadal o pomoc.

Čelí obžalobe z vraždy bossa Sýkoru

Ferus bol považovaný za bossa podsvetia v Nitre aj za posledného bossa starej gardy žijúceho na slobode. V minulosti stál v rozličných kauzách pred viacerými súdmi. Aktuálne spolu s ďalšími osobami čelí na Okresnom súde Bratislava I obžalobe z vraždy zakladateľa skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru.

Najbližšie pojednávanie je naplánované na polovicu októbra tohto roka. Vo výkone trestu odňatia slobody bol od druhej polovice mája 2013, keď bol predtým právoplatne odsúdený Krajským súdom v Nitre na tri roky v kauze cukrovaru. Takzvaná kauza cukrovar sa ťahala od roku 1997. Z väzenia ho prepustili na začiatku októbra 2015.

Ferus čelil viac razy obžalobe v kauze tzv. piťovcov 2. Vo februári 2018 ho oslobodili spod obžaloby. Meno Ľuboša Ferusa sa spomínalo aj v súvislosti s rekordnou krádežou vo VÚB v Nitre a v kauze podvodu s diaľničnými nálepkami. Napokon ho súdy spod obžaloby právoplatne oslobodili. Ferus sa v minulosti pred novinármi ohradzoval pred označovaním za bossa nitrianskeho podsvetia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá