Podpis s pištoľou pri hlave. Markízu vraj chceli ovládnuť násilne

Podpis s pištoľou pri hlave. Markízu vraj chceli ovládnuť násilne
Zdroj foto: TASR/Ivan Majerský
Kočnerov Gamatex podľa svedkyne, ktorá vypovedala na Špecializovanom trestnom súde, získal pohľadávku voči Markíze násilne. Firma zaplatila jedinú korunu vraj preto, že pôvodný majiteľ pohľadávky mal "pištoľ pri hlave".

Niekdajšia členka Rady pre rozhlasové a televízne vysielanie Anna Hausknotzová vypovedala pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, že Marian Kočner získal od Siloša Pohanku pohľadávku násilným spôsobom. "Ľahko sa vám podpisuje, keď máte pištoľ pri hlave," uviedla Hausknotzová údajné slová Pohanku.

Pohanku mala Hausknotzová stretnúť na premiére filmu o jeho otcovi. Na nej sa ho mala spýtať, či naozaj predal Gamatexu pohľadávku za korunu. Na to jej mal odpovedať áno a dodať, že mal pištoľ pri hlave. Na otázky novinárov po výpovedi odmietla odpovedať. Pohankova firma ESPE štúdio predala Gamatexu pohľadávku voči Markíze. Aj na základe tejto pohľadávky sa uskutočnilo násilné obsadenie Markízy v roku 1998. Toto obsadenie sa malo vyrovnať podľa Pavla Ruska aj spornými zmenkami.

Obžalovaní Kočner s Ruskom podľa obžaloby prokurátora "po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom A., ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky, ktoré predložili ako prílohy na vydanie platobných rozkazov". Kočner je obvinený aj z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Rusko je obžalovaný z objednávky vraždy Silvie Volzovej. Na súde ju obvinil zo zavinenia situácie, ktorá viedla k predmetným zmenkám.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá