NAKA nevyšetrí stovky SMS medzi Kočnerom a Šufliarskym

NAKA nevyšetrí stovky SMS medzi Kočnerom a Šufliarskym
Zdroj foto: TASR
Esemesiek bolo vyše 400, trestnoprávnu dohru mať nebudú. Vyšetrovateľ NAKA nebude vyšetrovať komunikáciu prokurátora Petra Šufliarskeho a neslávne známeho Mariana Kočnera, ktorý je obvinený aj z objednávky vraždy Jána Kuciaka.

Informoval o tom portál Aktuality.sk. Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky NAKA vec odmietol "keďže neboli zistené také skutočnosti, ktoré by preukazovali trestno-právnu zodpovednosť a naplnenie obligatórnych znakov skutkovej podstaty niektorého z trestných činov, priestupkov alebo disciplinárnych deliktov", uvádza sa v stanovisku polície.

Elektronická komunikácia medzi niekdajším prvým námestníkom generálneho prokurátora Petrom Šufliarskym a obvineným Marianom Kočnerom unikla z vyšetrovacieho spisu vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Šufliarsky  po medializácii jeho komunikácie s podnikateľom Marianom Kočnerom z funkcie prvého námestníka generálneho prokurátora odišiel, na prokuratúre však zostal. Šufliarsky potvrdil, že si písali od januára do júla 2017. Svoje odpovede označil za prejav slušnosti a profesionality.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá