Cséfalvayovej zrušili cesty, Danko vylúčil osobnú zaujatosť

Cséfalvayovej zrušili cesty, Danko vylúčil osobnú zaujatosť
Zdroj foto: TASR/Pavel Neubauer
Predseda parlamentu Andrej Danko sa sporí s predsedníčkou Zahraničného výboru NR SR Katarínou Cséfalvayovou v súvislosti s pracovnými zahraničnými cestami. Cséfalvayová, ktorá mala iné názory ako Danko na viacero tém, napríklad na cesty do Ruska či Marrákeš, tvrdí, že jej rušil cesty bez vysvetlenia. Cestuje priveľa, kontruje Kancelária NR SR.

Najviac ciest absolvoval Blaha

Kancelária NR SR zverejnila zoznam zahraničných ciest všetkých predsedov výborov. Cséfalvayová podľa Danka cestuje nadpriemerne. Vyzýva ju, aby nezneužívala vnútorné administratívne procesy NR SR na svoju politickú kampaň.

Andrej Danko: "Vylučujem akúkoľvek osobnú zaujatosť".

Zo štatistík, ktoré zverejnila Kancelária NR SR vyplýva, že Cséfalvayová absolvovala v tomto roku šesť zahraničných ciest. Najviac ciest, sedem, absolvoval predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti Ľuboš Blaha. Kancelária podotkla, že Blaha je zároveň vedúcim Stálej delegácie NR SR v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy a členom Stálej delegácie NR SR v Parlamentnom zhromaždení OBSE.

Nevysvetlené zrušené cesty

"Vyzývam pani Katarínu Cséfalvayovú, aby nezavádzala verejnosť a nezneužívala vnútorné administratívne procesy NR SR na získanie politických bodov. Zo štatistík je evidentné, že cestuje nadpriemerne. Zároveň vylučujem akúkoľvek osobnú zaujatosť," reagoval Danko. Kancelária NR SR tiež dodáva, že pri každej zahraničnej ceste sa posudzuje ekonomická rentabilita cesty, rozpočtové náklady a prínos cesty.

Cséfalvayová pre portál Aktuality.sk uviedla, že šéf parlamentu jej neschválil zahraničnú cestu do Gruzínska, kde sa mala zúčastniť na medzinárodnej konferencii "Európska cesta Gruzínska" v Batumi. Doplnila, že pred časom jej bola zrušená aj cesta do Budapešti, kde sa vyžadovali minimálne náklady a cesty sa napokon zúčastnili dvaja iní poslanci. Šéfka zahraničného výboru pre portál povedala, že dôvody zrušenia ciest jej neboli vysvetlené.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá