Smršť na východe strhávala strechy a vyvracala stromy

Aktualizované:
Prietrž mračien napáchala vo viacerých obciach nemalé škody. Najhoršie sa to skončilo v Malom Šariši, kde vietor strhol strechy z desiatich domov. Prírodný živel si však našťastie nevyžiadal žiadne zranenia.

Škody boli najmä na rodinných domoch

Búrka s vetrom, ktorá sa prehnala okresom Prešov v nedeľu podvečer, strhávala strechy, váľala stromy a ploty v meste Prešov, vo Veľkom aj v Malom Šariši.

Ako uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Róbert Frimer, do terénu vyslali všetkých hasičov v službe. Na pomoc museli povolať aj kolegov z pohotovosti. Počet strhnutých a poškodených striech Frimer nevedel uviesť, malo by ísť hlavne o škody na rodinných domoch.

Zranené osoby nemali nahlásené. Hasiči sa v prvom rade snažili odstrániť prekážky z komunikácií a provizórne zakryť poškodené strechy. Búrka sa v Prešove strhla po 18:00 po dlhotrvajúcich horúčavách.

Polámané stromy zastavili premávku

Odpratávanie vyvrátených stromov a konárov z ciest zamestnávalo z nedele na dnes hasičov aj zo Spiša, Gemera i okolia Košíc. Najviac zásahov k vyvráteným stromom mali hasiči z okresu Spišská Nová Ves.

Ako dnes ráno informoval dôstojník operačného strediska spišskonovoveských hasičov Martin Pentak, pre odpratávanie polámaných stromov bola v nedeľu dočasne zastavená premávka cez Folkmársky kopec. „Búrka vyvrátila v okrese okolo 15 stromov, našťastie nijaké ďalšie škody sme nemali hlásené,“ uviedol Pentak.

Na Gemeri búrka vyvrátila viacej stromov na ceste tretej triedy v okolí Zádielskej doliny. Pre vyvrátené stromy išli na výjazd hasiči z Moldavy nad Bodvou z okresu Košice okolie. Ako informoval dôstojník operačného strediska košických hasičov František Rusnák, likvidovali spadnuté stromy a polámané konáre z ciest v okolí Jasova, Rudníka a Štósu.

Zábery zo zasiahnutých lokalít

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá