Podnikateľom sa kráti čas, na zavedenie eKasy majú posledné dni

TA3 TASR
28.6.2019 12:47

Finančná správa sa pripravuje na kontroly evidencie tržieb v pokladniciach podnikateľov, ktorí ešte nepožiadali o kód eKasa pre elektronickú pokladnicu. Podnikatelia majú posledné tri dni na to, aby sa vyhli pokutám. Urobiť tak musia v zmysle novely zákona, ktorá bude účinná od 1. júla.

Nový systém evidovania tržieb

Podnikatelia majú posledné tri dni na podanie žiadosti o pridelenie eKasa kódu registračnej pokladnice a na to, aby sa tak vyhli pokutám. Finančná správa bude totiž kontrolovať evidenciu tržieb v pokladniciach u podnikateľov, ktorí do účinnosti novely zákona o elektronickej registračnej pokladnici o kód eKasa nepožiadali.

Nový systém on-line evidovania tržieb registračnými pokladnicami napojenými na finančnú správu eKasa sa spúšťa 1. júla a novela zákona by mala účinnosť nadobudnúť už v pondelok. Zatiaľ pridelila finančná správa eKasa kód 206.140 pokladniciam z celkového počtu 240.000, uviedla to FS SR.

Posledné dni

"Ak sa chcú podnikatelia vyhnúť pokute za nezavedenie eKasy, musia požiadať o pridelenie kódu pokladnice eKasa klient. Urobiť tak musia do účinnosti novely zákona, ktorá by mala vyjsť v pondelok 1. júla v Zbierke zákonov," upozornila na to hovorkyňa Finančného riaditeľstva Ivana Skokanová.

Finančná správa musí podľa zákona pokutovať podnikateľov, ktorí do dňa účinnosti schválenej novely zákona nepožiadali o pridelenie kódu eKasa. Avizuje preto kontroly po nadobudnutí účinnosti novely zákona. Finančná správa preto vyzýva, aby podnikatelia, ktorí ešte o kód nepožiadali, tak neodkladne spravili. Účinnosť by mala schválená novela nadobudnúť už v pondelok.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok