Protiislamský politik písal knihu o islame a stal sa moslimom

Protiislamský politik písal knihu o islame a stal sa moslimom
Zdroj foto: SITA/AP (ilu)
Bývalý poslanec holandskej krajne pravicovej Strany slobody Joram van Klaveren oznámil, že prestúpil na islam, informoval webový portál Politico.eu.

Van Klaveren podľa vlastných slov konvertoval, keď písal knihu o islame. "Počas písania som narážal na ďalšie a ďalšie veci, ktoré spôsobili, že moje pôvodné názory na islam začali upadať," povedal rozhlasovej stanici NPO Radio 1, na ktorú sa Politico.eu odvoláva.

Van Klaveren bol členom PVV v rokoch 2010-14, keď podľa portálu patril k ostrým kritikom islamu. Stranu opustil po tom, ako jej líder Geert Wilders na volebnom zhromaždení v roku 2014 vyzýval ľudí na skandovanie hesiel proti Maročanom.

Van Klaveren po odchode z PVV založil vlastnú stranu VoorNederland, po jej neúspechu v parlamentných voľbách v roku 2017 však z politiky odišiel. Wildersa, ktorý je známy svojou ostrou protimoslimskou rétorikou, súd v roku 2016 uznal za vinného z podnecovania nenávisti. Arnoud van Doorn, ďalší bývalý člen PVV, ktorý prestúpil na islam, Van Klaverenovi k rozhodnutiu zablahoželal.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá