KDH má novú posilu, získalo bývalého člena vládnej koalície

4.2.2019 13:55

Rady mimoparlamentného KDH rozširuje doteraz nezávislý a nezaradený poslanec NR SR Igor Janckulík. Rozhodlo o tom predsedníctvo hnutia.

KDH má novú posilu, získalo bývalého člena vládnej koalície
TASR

Po vražde sa odklonil od koalície

Šéf hnutia Alojz Hlina to na tlačovej besede označil za dobrú správu a verí v prospešnú a úspešnú spoluprácu. "V poslednej dobe sme často počúvali požiadavky na ústavných sudcov, a to, že majú byť morálni a odborní. Myslím si, že na všetkých ústavných činiteľov by takéto požiadavky mali byť. Také požiadavky v sebe spája Igor Janckulík," uviedol podpredseda KDH Pavol Zajac.

Morálnosť podľa neho preukázal tým, že po minuloročnej vražde novinára Jána Kuciaka prestal podporovať vládnu koalíciu a vystúpil z jej radov. Pod jeho odbornosť sa podpísalo aj jeho voľakedajšie pôsobenie na poste splnomocnenca vlády pre rýchlostné cesty. "Aj v minulosti sme spolu konzultovali a kooperovali pri riešení problémov infraštruktúrnych, dopravných, hlavne diaľnic a rýchlostných ciest," poznamenal Zajac s tým, že problémov v oblasti dopravy je na Slovensku stále veľa.

Dlho zvažoval

Poslanec priznal, že dlho zvažoval, či sa bude po skončení svojho mandátu ešte politicky angažovať na národnej úrovni. V súčasnosti je aj podpredsedom Žilinského samosprávneho kraja. "Pred rokom, keď som vystúpil z vládnej koalície, som povedal, že ak ešte niekedy vstúpim do nejakej politickej strany, tak do takej, ktorá má kresťanské korene. Preto KDH, lebo sú mi hodnotovo veľmi blízki," vysvetlil Janckulík. Venovať by sa chcel naďalej doprave.

Jeho ďalšie zotrvanie v parlamente a kandidatúra v budúcoročných voľbách sú podľa poslanca na zvážení vedenia KDH. "Uvidíme, čo prinesie doba, či budem kandidovať, či mi dá KDH dôveru," skonštatoval
Janckulík. Zároveň však priznáva, že on sám by záujem mal. "Mal by som záujem, lebo politika na krajskej úrovni je dobrá, keď je prepojená aj s národnou," uzavrel.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok