Porošenko sa opäť bude uchádzať o úrad prezidenta

29.1.2019 14:48

Ukrajinský prezident Petro Porošenko oznámil kandidatúru v tohtoročných prezidentských voľbách. "Tento pocit hlbokej zodpovednosti voči mojej krajine... ma podnietil k rozhodnutiu znova sa uchádzať o úrad prezidenta Ukrajiny," povedal Porošenko v Kyjeve.

Ukrajinská ústredná volebná komisia do zaregistrovala 22 kandidátov v prezidentských voľbách. Registrácia ďalších bude možná do 8. februára. Kampaň pred prezidentskými voľbami na Ukrajine sa začala 31. decembra 2018. Samotné voľby sú naplánované na 31. marca. Ak žiadny z kandidátov nezíska podporu viac ako polovice zúčastnených voličov, bude sa konať druhé kolo volieb. Uskutoční sa 21. apríla.

V prieskumoch verejnej mienky vedie zatiaľ bývalá ukrajinská premiérka Julija Tymošenková, ktorú by volilo 20,2 percenta voličov. Na druhom mieste sa umiestňuje moderátor a zabávač Volodymyr Zelenskyj. Tretie miesto obsadil zakladateľ opozičnej platformy Za život Jurij Bojko a štvrtý skončil súčasný prezident Petro Porošenko. Prvú "päťku" uzatvára predseda strany Občianska iniciatíva Anatolij Hrycenko.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok