Organizátorom protestov pribudli od ľudí desaťtisíce eur

Organizátorom protestov pribudli od ľudí desaťtisíce eur
Zdroj foto: SITA/Braňo Bibel
Na verejný účet občianskej iniciatívy Za slušné Slovensko pribudlo za posledné dni takmer 50-tisíc eur. Iniciatíva o tom informovala prostredníctvom tlačovej správy s tým, že peniaze sa zobrazujú na účte postupne a aktuálne je preto zobrazená suma nižšia.

Protest v Bratislave sa oficiálne začína v piatok o 17:00 na Námestí SNP.

"Za 36 hodín prišlo na transparentný účet vyše 49 895 eur," informuje iniciatíva. Podľa stanoviska je to reakcia na medializované informácie o vyšetrovaní organizátorov protestných zhromaždení Národnou kriminálnou agentúrou a obvinenia poslanca národnej rady Roberta Fica o financovaní Georgeom Sorosom. Iniciatíva zároveň zverejnila program protestných zhromaždení, ktoré sú naplánované na piatok 16. novembra tohto roka.

"Banka zverejňuje platby na online rozhranie transparentného účtu postupne, preto je tam aktuálne nižšia suma. Ľudia do poznámok píšu, že je potrebné vydržať, že oni platia zhromaždenia a iné povzbudzujúce poznámky. Veľmi si vážime podporu ľudí a ich solidaritu. Veríme, že toto je jasný odkaz na Súmračnú, že ľudia na Slovensku nechcú nenávisť, odmietajú konšpirácie a chcú žiť v slušnej a spravodlivej krajine," uvádza iniciatíva v stanovisku.

Na účasť na zhromaždeniach vyzvali okrem iných tiež známi herci, napríklad Tomáš Maštalír, Alexander Bárta, Táňa Pauhofová, či Kristína Svarinská. Organizátori zároveň vyzývajú ľudí, ktorí plánujú prísť na námestia, aby si so sebou priniesli kľúče. Zhromaždenia sú naplánované okrem hlavného mesta aj v ďalších siedmich mestách na Slovensku a dvoch v zahraničí. Protest v Bratislave sa oficiálne začína o 17:00 na Námestí SNP.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá