Bratislavčania môžu tri týždne zadarmo cestovať električkou Bombardier

Bratislavčania môžu tri týždne zadarmo cestovať električkou Bombardier
Zdroj foto: TA3
Moderná električka vyrobená vo viedenskej pobočke kanadskej spoločnosti Bombardier bude tri týždne zadarmo voziť obyvateľov hlavného mesta SR. V skúšobnej prevádzke, ktorá potrvá od 31. mája do 20. júna.

"Tak, ako sa podarilo do Bratislavy priniesť nové autobusy, potrebujeme obnoviť park aj v segmente trolejbusov a električiek. Teda v tej časti dopravy, ktorá má tvoriť základ verejnej dopravy," skonštatoval na dnešnej tlačovej konferencii primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik (nezávislý s podporou Smeru-SD).
Električku vyrobila viedenská pobočka pre španielske Alicante a do Bratislavy ju priviezli ešte v apríli. V hlavnom meste bude jazdiť počas skúšobnej prevádzky po všetkých radiálach, aby ju mohli vyskúšať všetci obyvatelia.

Mesto ju od spoločnosti získalo bezplatne a chce si takto otestovať, ako budú električkuvnímať Bratislavčania. Aj na základe podnetov a názorov od ľudí sa rozhodne, či predstavitelia mesta vypíšu súťaž na nákup takýchto moderných električiek. "Budeme o tom diskutovať v mestskom zastupiteľstve a budeme diskutovať o tom ako pripraviť medzinárodný transparentný tender," dodal Ftáčnik. Mesto zároveň pripravuje rokovania s ministerstvom dopravy o tom, či možno získať financie na takýto projekt z európskych fondov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá