Víťazom 16. etapy Vuelty je Dennis, Sagan stratil vyše 5 minút

Víťazom utorňajšej 16. etapy cyklistických pretekov Okolo Španielska, ktorou bola individuálna časovka na 32 km zo Santillana del Mar do Torrelavegy, sa stal Austrálčan Rohan Dennis.

16. etapa (Santillana del Mar - Torrelavega, časovka jednotlivcov na 32 km): 1. Rohan Dennis (Austr./BMC) 37:57 min, 2. Joey Rosskopf (USA/BMC), 3. Jonathan Castroviejo (Šp./Sky) obaja + 50 s, 4. Steven Kruijswijk (Hol./Lotto NL-Jumbo), 5. Michal Kwiatkowski (Poľ./Sky) obaja + 51, 6. Enric Mas Nicolau (Šp./Quick-Step) + 1:03 min, 7. Nelson Oliveira (Port./Movistar) + 1:05, 8. Laurens De Plus (Belg./Quick-Step) + 1:07, 9. Simon Geschke (Nem./Sunweb), 10. Kasper Asgreen (Dán./Quick-Step) obaja + 1:10 ..., 107. Peter SAGAN (Bora-Hansgrohe) +5:16 min

Dvadsaťosemročný rodák z Adelaide dosiahol na španielskych cestách druhý tohtoročný etapový triumf, jeho korisťou sa predtým stal 8-kilometrový prológ v Malage. V jazde proti chronometru zaznamenal Dennis čas 37:57 min, tímový kolega Američan Joey Rosskopf za ním zaostal o 50 sekúnd, na treťom mieste skončil s rovnakou stratou Španiel Jonathan Castroviejo zo Sky. Brit Simon Yates z tímu Mitchelton-Scott si upevnil pozíciu lídra celkového poradia, pred domácim matadorom Alejandrom Valverdem má 33-sekundový náskok.

Jediný slovenský pretekár v štartovom poli Peter Sagan stratil na víťaza 5:16 min a klasifikovali ho na 107. priečke, v celkovom poradí mu patrí 124. miesto. Od zvlnenej časovkárskej trate sa očakávalo, že môže vytvoriť väčšie rozdiely ako horské etapy v itinerári podujatia. V slnečnom počasí tieto predpoklady do bodky potvrdil Dennis, ktorý deklasoval konkurenciu na čele s časovkárskymi spolufavoritmi Victorom Campenaertsom a Castroviejom.

Na prvom meranom úseku sa k nemu dokázal priblížiť z jazdcov v prvej desiatke celkovej klasifikácie akurát Michal Kwiatkowski, poľskému pretekárovi však v ďalšom priebehu došli sily a výraznejšie zaostal. Dennisa sa prekvapujúco snažil ohroziť Steven Kruijswijk. Holanďan bol na prvom medzičase dokonca o päť sekúnd rýchlejší, napokon sa musel uspokojiť so štvrtým miestom, v priebežnom poradí sa však posunul na tretiu pozíciu za Valverdeho. V stredu čakala na cyklistov 157 km dlhá kopcovitá etapa.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá