Víťazom individuálnej časovky je Dennis, Sagan stratil 38 sekúnd

Austrálsky cyklista Rohan Dennis sa stal víťazom sobotnej časovky jednotlivcov, ktorou odštartoval 73. ročník pretekov Vuelta a Espaňa. Jazdec tímu BMC Racing dosiahol na 8 kilometrov dlhej trati v uliciach Malagy čas 9 minút a 39 sekúnd a o 6 sekúnd odsunul na druhé miesto Poliaka Michala Kwiatkowského. Na tretej priečke skončil v prológu Belgičan Victor Campenaerts zo stajne Lotto Soudal.

Vuelta a Espaňa (prológ - časovka jednotlivcov, 8 km v Malage):

1. Rohan Dennis (Aus./BMC) 9:39 min, 2. Michal Kwiatkowski (Poľ./Sky) +6 s, 3. Victor Campenaerts (Belg./Lotto-Soudal) +7, 4. Nelson Oliveira (Portug./Movistar) +17, 5. Dylan Van Baarle (Hol./Sky) +20, 6. Alessandro De Marchi (Tal./BMC), 7. Jonathan Nicolas Castroviejo (Šp./Sky), 8. Simon Geschke (Nem./Sunweb) všetci +21, 9. Jon Izagirre Insausti (Šp./Bahrain-Merida), 10. Wilco Kelderman (Hol./Sunweb) obaja +22, ... 58. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) +38

Červený dres pre Dennisa

Slovenský jazdec Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe obsadil 58. miesto so stratou 38 sekúnd na víťaza. Dennis potvrdil, že patrí medzi najlepších časovkárov na svete a dosiahol 24. triumf v profipelotóne. Zároveň sa ako prvý obliekol do červeného dresu pre lídra pretekov.

"Kwiatkowski vyvinul na mňa veľký tlak, keď zajazdil skvelý čas a dostal sa do vedenia. Dúfal som, bude odo mňa pomalší, aby som nemusel ísť pod takým tlakom. Snažil som sa ísť v závere najlepšie, ako sa dalo. Urobil som, čo som mohol a dúfal som vo víťazstvo. Na vrchol kopca som išiel naplno, po ňom sa už nedalo stratiť. Chcel som vyhrať jednu z etáp na Vuelte, bolo mi jedno, či to bude časovka alebo etapa s hromadným štartom. Som rád, že sa mi cieľ podarilo splniť," povedal 28-ročný Dennis pre Eurosport.

Kwiatkowski nebol spokojný

Kwiatkowski nebol v cieli s druhým miestom spokojný. "Samozrejme, každý by bol sklamaný, keď dlho vedie a na konci ho z čela niekto vyženie. Predviedol som dobrú jazdu, žiaľ, nestačilo to na víťazstvo. Vydal som zo seba maximum, no musím pogratulovať Rohanovi, v sobotu sa nedal zdolať," poznamenal Poliak.

Z favoritov na celkové prvenstvo zajazdili najlepšie časy Alejandro Valverde (10:03) a Bauke Mollema (10:06), víťaz z roku 2016 Nairo Quintana zvládol trať za 10:10 min, Vincenzo Nibali za 10:19. Vuelta pokračuje v nedeľu zvlnenou 2. etapou z Marbelly do Caminito del Rey (163,5 km).

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá